De meeste kinderen krijgen, ondanks de inflatie, geen zakgeldverhoging, blijkt uit onderzoek van PorteRenee.nl. Krijgt jouw kind meer zakgeld nu alles zo duur is? We vroegen het jullie met een stelling op social media.
Lees verder onder de advertentie
Een greep uit de reacties.
Meer zakgeld vanwege de inflatie: ja of nee?
Danique: “Kinderen moeten blij zijn, met wat ze hebben…. Al die verwende prinsjes en prinsesjes, die alles mogen en kunnen doen. Van hun ouders. Vreselijk! Mijn meiden krijgen genoeg. Ze hoeven niet ALLES.”
Nathalie: “Jazeker! Zakgeld is bedoeld om te leren met (eigen) geld om te gaan, dus dat moet een realistisch bedrag zijn. Daarnaast moeten ze ook leren beseffen dat niets je aan komt waaien als je volwassen bent, dus ook werken hoort erbij als ze daar de leeftijd voor hebben.”
Lianne: “Nee…. Alles wordt duurder, ook voor de ouders. Die houden ook steeds minder over. Veel ouders moeten daardoor nu ook creatief om gaan met hun geld, dan leren de kinderen dat ook maar. Als de ouders meer loon zouden krijgen, zouden de kinderen ook meer zakgeld kunnen krijgen.”
Marike: “Ik heb daar niet eens aan gedacht eigenlijk.”
Yasmeen: “Haha nee. Dat is niet hoe het werkt in het leven. Hardwerkende mensen krijgen ook niet meer salaris. Het is een goede les voor die kids om hun geld goed te besteden. Betere keuzes te maken met wat wel of niet belangrijk is om nu te kopen of wat kan wachten tot volgende week etc.”
Oriana: “Kinderen hebben kleren, drinken, eten en alles wat ze wensen, hebben een dak boven hun hoofd dus waarom zou er meer zakgeld aan moeten worden gekoppeld. Neen dus! Kinderen moeten vooral leren blij te zijn met wat ze hebben en wat ze krijgen.”
Veronique: “Nee. Kinderen mogen ook wel eens ervan bewust zijn dat alles duurder wordt.”
Els: “Absoluut! Wij hebben onze twee pubers meer zak- en kleedgeld gegeven! Het leven is ook voor hen duurder geworden.”
Katinka: “Hoezo meer zakgeld? Wat moeten ze kopen dan? Voor de ouders is ook alles duurder geworden. Dus ook minder te besteden aan leuke dingen of sparen. Dus laat de kinderen dat ook maar gelijk mee krijgen. Dat dit voor hun ook zo is.”
Linda: “Ik heb ze wel een zakgeldverhoging (7,50 per week i.p.v. 5 euro) gegeven en vanaf nu krijgen ze maandelijks kleedgeld (50 euro) maar ik geef ze verder niks meer. Jongste had nogal eens de neiging om te appen voor 1 of 2 euro als ze bijv. drinken wilde kopen maar dat geef ik nu niet meer. Ze moet het gewoon van haar zakgeld doen.”
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Als ouder heb je al genoeg om je zorgen over te maken. Maar er is een nieuwe, zorgwekkende trend onder tieners waar je misschien nog niet van gehoord hebt: dusting.
Iedere ouder weet: Vaderdag met een kleuter is een avontuur. Je krijgt ontbijt op bed met hagelslag in je koffie, tekeningen waarop je met paarse wenkbrauwen bent afgebeeld, en knutselwerkjes die je met gevaar voor eigen leven aan de muur hangt. Maar wat de man van Isa kreeg als vaderdagcadeau, sloeg echt alles.
Vaderdag zou een dag van plezier, gezelligheid en samenzijn moeten zijn. In plaats daarvan is Vaderdag voor Janine en haar kinderen sinds vorig jaar juist een nare dag.
Er zijn van die momenten waarop je wenst dat er een grote knop met ‘annuleren’ op je leven zit. Of dat je telefoon gewoon zichzelf verbrandt van plaatsvervangende schaamte. Dit was zo’n moment voor Annelies.
Actrice Jasmine Sendar (47) is in verwachting van haar tweede kindje. De reacties op haar zwangerschap liepen uiteen: van ontroerende berichten van vrouwen die hoop putten uit haar verhaal, tot ronduit onbeschofte opmerkingen over haar leeftijd. Maar Jasmine blijft onverstoorbaar.