Zolang Monique (37) en Otto (38) werken, regelen ze hun financiën op dezelfde manier. “Het is nog precies zoals toen Otto nog studeerde en ik al het inkomen genereerde: ik betaal alles en hij niks.”
Lees verder onder de advertentie
Monique: “Financieel hebben Otto en ik het prima voor elkaar. Dat wil zeggen: er komt maandelijks meer dan genoeg geld bij ons binnen. We werken allebei fulltime. Hij als controller, ik als jurist. Dat veranderde niet toen onze zonen Tim (4) en Dex (2) geboren werden, alleen werden daarmee onze vaste lasten wel hoger: de kinderopvang kost een vermogen.
Lees verder onder de advertentie
Al die vaste lasten betaal ik. De hypotheek, het gas, licht en water, alle verzekeringen, zelfs de kleding voor de kinderen en alle gezinsboodschappen. Ver voordat de jongens geboren werden, en Otto nog studeerde terwijl ik al een goede baan had, was dat logisch. Maar toen ook Otto aan het werk ging, hebben we het niet veranderd. We zouden niet weten waarom: ik kan de lasten prima in mijn eentje dragen. Ik verdien maandelijks netto bijna duizend euro meer dan hij.
Hij spaart
Wel spraken we af dat we het grootste deel van Otto’s inkomen zouden sparen, en zouden gebruiken voor vakanties. De rest dient als studiefonds voor de kinderen. En als back-up voor wanneer er groot onderhoud aan ons huis moet gebeuren, of andere grote, onvoorziene kosten zich voordoen.
Op die spaarrekening staat inmiddels een flink bedrag. Alleen, dat is wel gekoppeld aan Otto’s privérekening, en we zijn niet getrouwd in gemeenschap van goederen.
Voor een stel van wie één van de twee nota bene controller is, hebben we het misschien wat opmerkelijk geregeld. Voor mij werkt het vooralsnog prima zo: we houden allebei maandelijks ongeveer evenveel geld over om aan onszelf te besteden. Het is ook niet dat Otto nóóit een rekening betaalt: als we uit eten gaan, trekt hij meestal zijn portemonnee.
Toch: vriendinnen waarschuwen me weleens. Steeds meer stellen om ons heen gaan scheiden. Otto en ik zijn dolgelukkig samen, maar stel je voor dat het misgaat, dan weet ik niet of ik automatisch recht heb op de helft van zijn spaarrekening. Geld dat net zo hard van mij is als van hem.
Toen ik dat onlangs aankaartte, stelde Otto meteen voor een gezamenlijke rekening te openen, waaraan we dan ook de spaarrekening koppelen. Dat stelde me wel gerust, al zou hij er nooit met het geld vandoor gaan. Die gezamenlijke rekening is er dus ook nog niet van gekomen; we zien simpelweg de noodzaak nog niet zo.
Lees verder onder de advertentie
Mocht ik er ooit in inkomen op achteruit gaan, dan verandert de zaak natuurlijk. Maar vooralsnog ontwikkelt mijn carrière zich alleen maar, en verwacht ik dat mijn inkomen nog meer stijgt. Ik vind het heerlijk dat ik daar mijn gezin van kan onderhouden. Een financieel onafhankelijke vrouw als moeder, vind ik een ijzersterk voorbeeld voor mijn kinderen.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Verloskundige Loïs Witmond was onlangs te zien in de serie De verloskundigen. Daarin kregen kijkers een inkijkje in haar werk, dat ze nét even anders aanpakt. Geen afstandelijke spreekkamer en een strikte scheiding tussen werk en privé, maar persoonlijke begeleiding waarbij ze negen maanden lang naast een zwangere vrouw staat: “Ze noemen me weleens hun […]
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Ilse maakt zich zorgen om het milieu en de toekomst van haar kinderen en probeert op haar eigen manier bij te dragen om milieuvervuiling tegen te gaan. Zo eten zij en haar gezin uitsluitend veganistisch, gaan ze niet op vliegvakanties en koopt ze het liefst tweedehands. En daar vindt haar omgeving nogal wat van.
Even snel de vriezer opentrekken voor iets lekkers bij het avondeten? Dan is het misschien verstandig om eerst te kijken wat er precies in je vriesvak ligt.
Een avond die Melissa De Lange waarschijnlijk liever snel vergeet. De moeder van acht kinderen belandde onlangs met twee van haar zoons op de spoedeisende hulp.
Op sociale media lijkt het leven soms een stuk vrolijker dan het achter de schermen werkelijk is. Een filmpje met een glimlach zegt tenslotte weinig over wat iemand op datzelfde moment meemaakt.