De prijzen voor boodschappen gaan (nog steeds) door het dak. Maar niet alleen onze koopkracht daalt, óók dat van kinderen. Van hun zakgeld kunnen ze namelijk steeds minder kopen. Toch is van zakgeldverhoging meestal geen sprake, blijkt uit onderzoek van financiënplatform PorteRenee.nl.
Lees verder onder de advertentie
Sinds de torenhoge prijzen geeft slechts 6 procent van de ouders meer zakgeld. 2 procent geeft minder zakgeld, bijvoorbeeld omdat zij het vanwege de inflatie minder breed hebben. Het merendeel van de ouders (60 procent) hanteert geen zakgeldverhoging. 30 procent van de ouders geeft hun kind (nog) geen zakgeld.
Lees verder onder de advertentie
Minder koopkracht
Volgens Renee Lamboo, oprichter van PorteRenee, staan veel ouders er helemaal niet bij stil om hun kind vanwege de inflatie meer zakgeld te geven. “Een kind heeft op die manier tientallen procenten aan koopkracht verloren en ziet in de winkel dat-ie veel minder kan kopen voor datzelfde zakgeld. Wanneer je de financiële ruimte hebt – dat is natuurlijk een voorwaarde – zou ik het daar thuis zeker eens over hebben.”
Dat ze vanwege de inflatie minder te besteden hebben, is voor de meeste kinderen geen reden om te vragen om meer zakgeld. Slechts 14 procent van de ouders laat weten dat hun kind om zakgeldverhoging heeft gevraagd. Onderhandelen over zakgeld is er vaak niet bij, terwijl je daar volgens Renee niet vroeg genoeg mee kunt beginnen. “Laat ze maar een voorstel doen voor een zakgeldverhoging passend bij de inflatie, met goede argumenten. Vanaf een jaar of acht kunnen ze dat prima uitpluizen”, vertelt ze. “Zo trek je het koopkrachtverlies van je kind een beetje recht en leer je hem/haar/hen financieel voor zichzelf opkomen. Daar hebben ze later veel aan!”
Lees elke maand de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste tips voor jou en je kids. Abonneer je nu op Kek Mama en krijg tot 45% korting.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: we zijn toch allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Romée en Johnny.
Voor veel vrouwen is een zwangerschap een periode vol blijdschap, spanning en verwachting. Maar voor Jennifer Hoffman kwam daar ook iets anders bij kijken: het gevoel dat ze zich moest verantwoorden voor haar leeftijd.
Fantastisch babynieuws! Jennifer Hoffman is bevallen van een dochtertje. Op Instagram deelt de 45-jarige actrice de eerste foto van het meisje en laat ze weten dat hun gezin nu compleet voelt.
Beschuit met roze muisjes in huize Musters, want Danique Bossers is afgelopen donderdag bevallen van een dochter. Dat deelt de Most Wanted-oprichter op haar Instagram met een prachtige, intieme foto.