Van eenhoorns tot Elmo en van Paw Patrol tot prinsessen. Elke peuter komt in een fase waarin hij of zij enthousiast wordt van specifieke dingen. Daarom delen we iedere week een leuke peuterpassie van onze lezers, want soms zijn ze wel héél bijzonder.
Lees verder onder de advertentie
Soleil (29) is moeder van Mirre (2,5). Haar peuter is dol op de magnetron.
Soleil: “Ik had het kunnen weten. Toen Mirre voor het eerst het geluid van de magnetron hoorde en vol verwondering naar dat ronddraaiende bekertje melk stond te kijken, zag ik een glinstering in haar ogen. Maar dat die vonk zou uitgroeien tot een heuse obsessie met onze magnetron? Daar was ik niet op voorbereid.
Lees verder onder de advertentie
Als een kluis vol schatten
Elke ochtend staat mijn peuter bij de ’toverdoos’, zoals we de magnetron gekscherend noemen. ‘Mama, melk warm? Toverdoos aan?’ vraagt ze dan, terwijl ze met haar kleine vingers al richting de magnetron wijst. Als ik niet snel genoeg ben, probeert ze zelf de deur open te krijgen. En ja, ze heeft inmiddels door hoe dat knopje werkt, dus ik moet er als een havik bovenop zitten. Zodra ik de magnetron open, kijkt ze alsof ik een kluis vol schatten openbreek.
Zodra haar bekertje melk erin staat en ik op start druk, begint Mirre te dansen en te klappen en telt ze mee: ‘Één, twee, drie.. BIEP! Dat piepje is voor haar hét teken om naar voren te sprinten, klaar om de deur open te rukken. Maar ja, die melk is natuurlijk nog veel te heet om aan te raken. En dan sta ik daar, als spelbreker, die haar favoriete moment uit handen neemt. Sorry meid, ik probeer je vingers alleen te redden van een tweedegraads verbranding.
Lees verder onder de advertentie
Oma’s toverdoos
De magnetron is inmiddels haar alles. Het maakt niet uit wat erin gaat; melk, een bordje pasta, een kopje soep. Het magische proces fascineert haar elke keer weer. Laatst werd het zelfs een beetje gênant. We waren op bezoek bij mijn schoonouders en Mirre ontdekte hun magnetron. ‘Heeft oma ook een toverdoos?’ riep ze dolblij. We moesten allemaal hard lachen om de logica van onze peuter.
Ik vraag me soms af hoe lang deze fase gaat duren, maar het is ook erg aandoenlijk. Ik bedoel, hoe vaak staan wij volwassenen nog te juichen om het geluidje van de magnetron? Dus zolang ze die ’toverdoos’ geweldig blijft vinden, laat ik haar lekker genieten. En stiekem glimlach ik elke keer een beetje als ik dat piepje hoor. Want in Mirre haar wereld is alles nog magisch, zelfs een simpele magnetron.”
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Ze komen onafgesproken opdagen in identieke outfits, raakten twee keer tegelijk zwanger en bevielen naast elkaar in het ziekenhuis. De band tussen Sara Kalkhoven (31) en Mariëlle Liefting (35) is zo symbiotisch, dat het haast ongeloofwaardig is.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.