Van eenhoorns tot Elmo en van Paw Patrol tot prinsessen. Elke peuter komt hoe dan ook in de fase terecht waarin hij of zij enthousiast wordt van specifieke dingen. Daarom delen we iedere week een leuke peuterpassie van onze lezers, want soms zijn ze wel héél bijzonder.
Lees verder onder de advertentie
Janneke (34) is moeder van zoon Cas (3) die een fascinatie heeft voor de vuilniswagen.
Janneke: “Elke donderdagochtend hebben wij thuis een soort ritueel: het wachten op… de vuilniswagen. Cas, mijn peuter, heeft er een passie voor die ik tot voor kort alleen kende van zijn liefde voor speelgoedtreinen en koekjes. Maar de vuilniswagen? Die heeft dus écht zijn hart gestolen.
Het begint elke ‘vuilnisdag’ zodra hij wakker wordt. Dan hoor ik zijn voetstappen en binnen drie seconden staat hij naast mijn bed. ‘Mama, vandaag komt de vuilniswagen!’ Dan tikt hij mij aan om vooral wakker genoeg te zijn voor het spektakel dat komen gaat. Dat betekent dus meteen naar beneden, snel ontbijten – want stel je voor dat we iets missen – en dan nestelen we ons op de bank met het beste uitzicht: de oprit.
Lees verder onder de advertentie
Favoriete vuilnismannen
Het mooiste moment komt als hij het zware gebrom van de wagen al dichterbij hoort komen. Hij zit dan kaarsrecht, zijn handjes plat tegen het raam gedrukt, ogen groot. En als ‘zijn’ favoriete vuilnismannen uitstappen om onze grijze container te legen, ontstaat er een vreugde-uitbarsting. Hij springt op en neer, wuift wild naar ze, en roept minstens twintig keer: ‘Kijk mama! Daar zijn ze!’ De mannen hebben hem sinds kort opgemerkt en zwaaien tegenwoordig enthousiast terug, en dan is het helemaal feest. De dag van mijn peuter kan dan gewoon niet meer stuk.
Omdat die vuilnisdagrituelen inmiddels echt belangrijk zijn, plannen we onze uitstapjes en afspraken er zelfs een beetje omheen. Als ik nét de vuilniswagen mis, is hij zo teleurgesteld dat hij de rest van de dag een beetje somber blijft. Dan breekt mijn moederhart, hoor. En tja, ik smelt gewoon elke keer een beetje meer op ‘vuilnisdag’. Alsof Cas wekelijks naar een sprookjesfiguur kijkt die de straat schoon tovert. Het geeft mij ook een beetje nostalgie naar die peutertijd, waarin een simpele vuilniswagen nog kon zorgen voor magie op je donderochtend.”
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Carola de Koning (46) werkte als leerkracht en kindercoach en specialiseerde zich in stress bij kinderen. Nu is ze onderwijsdeskundige bij Wijzer over de Basisschool en ontwikkelt zij samen met haar team nieuwe leermiddelen. Ze is expert in toetsstress rondom toetsen van IEP, Leerling in beeld (Cito) en de Doorstroomtoets. In haar columns neemt ze […]
Sommige dingen kan je als moeder prima mee wegkomen, maar als vader is dat soms net even anders. Dat werd Jeanette pijnlijk duidelijk, toen haar man bijna in elkaar geslagen werd.
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Jorinde is al jaren gelukkig getrouwd met Kevin, maar sinds haar oudste zoon op school zit, ziet ze haar ex weer dagelijks. En dat levert toch wat verwarrende gevoelens op.
Buitenspelen is gezond: het stimuleert de fysieke ontwikkeling en draagt bij aan het mentaal welzijn van kinderen. Toch zijn er verschillende factoren die Nederlandse kinderen ervan weerhouden om vaker naar buiten te gaan, zo blijkt uit onderzoek van Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen.
Eindelijk was daar hét moment voor Joy en Daní: de gender reveal! Het stel verwacht binnenkort hun eerste kindje, maar worden het roze of blauwe muisjes voor het geliefde B&B Vol Liefde-koppel?