Je mag dan wel moeder zijn, je kunt best af en toe eens testen of je nog goed in de markt ligt. Toch jammer als zo’n flirt ervoor zorgt dat je het liefst in een diepe kuil verdwijnt. Omdat tampons roet in het eten gooien.
Lees verder onder de advertentie
Nancy (32) woont samen en is moeder van zoon Sam (3).
“Ik vond het wel wat, mijn royale cup in de borstvoedingsperiode. Ook mijn vriend genoot er zichtbaar van. ‘Wat zie je er goddelijk uit’, sprak hij verlekkerd tijdens een van onze eerste terrasbezoeken met onze kersverse baby. De zon scheen, het hemdje dat ik droeg was praktisch voor het voeden, maar verhulde weinig. Grinnikend wuifde ik zijn hormonale lentekriebels weg en stond op om naar het toilet te gaan.
Lees verder onder de advertentie
Op weg naar binnen floot een groep twintigers me uitdagend na. ‘Zo zo, juicy!’ riepen ze. Ergens voelde ik me gevleid dat ik ondanks mijn prille moederschap en ontzwangerende lijf blijkbaar nog steeds goed in de markt lag. Toen ik in de toiletspiegel keek, begreep ik pas wat ze écht bedoelden met ‘juicy’. Op mijn rechterborst prijkte een grote doorlekvlek, met geen mogelijkheid te verhullen. Er zat maar één ding op: de boel ownen. Met opgeheven hoofd stapte ik langs de jongens terug naar ons tafeltje. En siste ze nog even zachtjes toe: ‘Ja hè, vindt mijn zoon ook.’”
Adhira (33) is getrouwd en moeder van Kish (6) en Nayla (2).
“Ik wilde leuk doen, met twee vriendinnen kinderloos op weg naar een etentje, op naaldhakken over kinderkopjes. Meters van tevoren hadden we ze al gespot, de wegwerkers in oranje hesjes. ‘Oversteken?’ opperde vriendin één, zeker wetend dat dit op z’n minst een seksistische opmerking zou opleveren. ‘Welnee’, zei ik, ‘de kunst is gewoon een beetje mee te bewegen, dan zijn ze vanzelf weer stil.’
Lees verder onder de advertentie
‘Lekker aan de tippel?’ incasseerden we de eerste opmerking. Terwijl ik een hap lucht nam om hem flirtend lik op stuk te geven, trok mijn vriendin me aan mijn jasje, verloor ik mijn evenwicht en belandden mijn tas én ik languit op straat – terwijl de tampons uit die tas richting de wegwerkers rolden. ‘Je kunt in elk geval mikken, mop!’ gierden die het uit. Waarop ik de boel probeerde te redden met: ‘Je moet me eens zien met een dartpijl’ – en met een gat in mijn panty doorliep.”
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Ze komen onafgesproken opdagen in identieke outfits, raakten twee keer tegelijk zwanger en bevielen naast elkaar in het ziekenhuis. De band tussen Sara Kalkhoven (31) en Mariëlle Liefting (35) is zo symbiotisch, dat het haast ongeloofwaardig is.