Nathalie (35) is alleenstaand moeder van twee kinderen (7 en 5) en werkt sinds vijftien jaar bij de Haagse politie. Eerst als agent op straat, nu loopt ze stage als brigadier bij de recherche.
Lees verder onder de advertentie
“Gevaarlijk? Zo zie ik mijn werk niet. Natuurlijk kom ik als agent in situaties terecht waarin iets mis kan gaan. Ik heb alles wel meegemaakt, van burenruzies tot steekpartijen. Maar het echte gevaar zit vaak in de alledaagse dingen.
Alert op simpele dingen
Ik herinner me een aanrijding waarbij een vrouw met haar fiets in de tramrails terechtkwam en dodelijk verongelukte. Dat kan iedereen overkomen. Juist daardoor ben ik als moeder bij mijn kinderen extra alert op simpele dingen: niet tussen auto’s staan, goed uitkijken bij het oversteken. Lessen die iedereen zijn kinderen meegeeft, maar bij mij komen ze vanuit ervaring.
Ik vertel mijn kinderen best veel over wat ik meemaak, maar wel op een niveau dat bij hun leeftijd past. Ze hoeven niet te weten dat mama ooit is bedreigd met een samoeraizwaard. Wat ik ze vooral níét wil meegeven, is het idee dat ik elke dag in gevaar ben. Ze moeten zich veilig voelen. Wel vertel ik het ze als ik iemand heb geholpen, of als iets verdrietigs is gebeurd, zoals een overlijden. Ze vinden mijn werk geweldig. Als ik op school kom, roepen ze trots: ‘Mijn moeder is de politie!’
Lees verder onder de advertentie
Vrouwen in het korps
De vroege of juist late diensten, nachten doorhalen – hoe heerlijk ik mijn baan als blauw op straat ook vind, hij is wel lastig te combineren met de opvang van mijn kinderen. Dus stap ik binnenkort over naar de recherche. En dat terwijl het nooit mijn droom was om agent te worden, ik volgde een opleiding tot binnenhuisarchitect. Maar dat is meer dan vijftien jaar geleden, er was een banentekort. Ik zag een oproep van de politie en dacht: dat lijkt me wel wat. Ik was pas negentien. Het bleek precies de juiste keuze: het is afwisselend, betekenisvol en nooit saai. In de afgelopen vijftien jaar is er wel veel veranderd. Vroeger was het vooral een mannenwereld, nu zijn er steeds meer vrouwen in het korps. Soms werkt dat in mijn voordeel. Vrouwen hebben vaak een de-escalerende werking, maar uiteindelijk draait het vooral om hoe je als mens reageert – niet om je geslacht.
Lees verder onder de advertentie
Gratis MOSZ leren tas
Abonneer voordelig en krijg een gratis MOSZ tas t.w.v. €119,95
Aangeboden door:
Zwanger in uniform
Ik was twee keer zwanger terwijl ik in uniform op straat liep. Ik was me bewust van mijn kwetsbaarheid, maar zag het niet als een gevaar. Zoals ik nooit met angst de straat opga. Als je voortdurend zou denken: misschien kom ik vandaag niet thuis, kun je dit werk niet doen. Mochten mijn kinderen in mijn voetsporen willen treden, dan houd ik ze niet tegen. Ik wil dat ze worden wie ze zijn, zolang ze anderen maar behandelen zoals ze zelf behandeld willen worden. Leef vrij, maar binnen de grenzen.”
Lees verder onder de advertentie
Ook Sinnika (53) is moeder en heeft gevaarlijk werk. Haar vluchttas staat altijd klaar. Hier lees je meer over haar baan.
Dit artikel verscheen eerder in Kek Mama ‘Back to Work’
Traktaties op school worden steeds creatiever. Van vrolijk versierde fruitspiesjes tot complete kunstwerkjes in een bepaald thema: sommige ouders halen werkelijk alles uit de kast. Ook voor de juf wordt vaak iets extra’s geregeld, maar de traktatie die juf Renata (38) kreeg, was wel héél bijzonder.
Als Merel (36) een berichtje krijgt van de juf van haar dochter Sara (6), denkt ze dat het om een gewoon oudergesprek gaat. Maar eenmaal op school krijgt ze zulke ongemakkelijke vragen dat ze zich steeds meer zorgen begint te maken. Wat heeft haar dochter in vredesnaam verteld?
Soms komt een dierbare herinnering op het meest onverwachte moment weer tot leven. Dat ontdekte ook Roxeanne Hazes tijdens een vakantie met haar gezin in Florida. Een bezoek aan een plek vol jeugdherinneringen bracht heel wat emoties met zich mee.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week vertelt Joy (30) over het Tikkie dat ze van haar schoonmoeder kreeg.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Rhodé, die nogal aso een medeweggebruiker inhaalt. Die de ochtend erna de nieuwe juf van haar zoon blijkt.