Sanne (35) is moeder van drie kinderen en dacht dat ze het ouderschap inmiddels wel onder de knie had. Haar oudste twee waren binnen no-time uit de luiers, dus bij haar jongste dochter ging ze er vanuit dat het ook vanzelf zou gaan. Maar nu is ze vier, moet ze bijna naar school, en is ze nog niet zindelijk.
Lees verder onder de advertentie
“Mijn eerste twee kinderen waren vroege vogels als het ging om zindelijk worden. Met anderhalf en twee jaar oud hadden ze de luiers al achter zich gelaten. Maar mijn jongste? Die weigert categorisch om afscheid te nemen van haar vertrouwde Pampers. En dat terwijl ze binnenkort naar school moet.
Lees verder onder de advertentie
Het zal wel vanzelf gaan… toch?
Toen mijn dochter twee werd en nog geen enkele interesse toonde in het potje, maakte ik me niet direct zorgen. Ze is er gewoon nog niet klaar voor, dacht ik. Maar toen ze drie jaar werd, begon ik me lichtelijk zorgen te maken. Toch besloot ik het nog wat tijd te geven. Niet iedereen ontwikkelt zich tenslotte in hetzelfde tempo. Alleen… nu is ze vier, en die verdomde luier zit nog steeds stevig om haar billen geplakt.
Lees verder onder de advertentie
Alles geprobeerd
Potjes in elke kleur van de regenboog? Check. Stickerkaarten, cadeautjes, juichend dansen bij elk druppeltje plas? Check. Beloftes van ijsjes, speelgoed en een eigen pony? Dubbelcheck. Maar mijn dochter heeft de koppigheid van een ezel en weigert gewoonweg om ook maar íets op dat potje te doen.
Natuurlijk heb ik haar gewoon rond laten lopen zonder luier, maar dan blijft ze gewoon in haar broek plassen en poepen. Het lijkt haar niets te interesseren, hoewel ik betwijfel of dat echt zo is. In ieder geval heeft ze nog geen enkele keer op tijd aangegeven dat ze naar de wc moet.
Niet zindelijk en naar school
En nu komt de echte paniek: de basisschool. Want kinderen moeten zindelijk zijn voordat ze starten. En hoewel de juf ongetwijfeld begripvol is, kan ik moeilijk dagelijks bellen om te vragen of ik even een schone luier kan komen brengen. Of te wel, zolang ze niet zindelijk is, kan ze niet naar school.
Lees verder onder de advertentie
Loslaten of ingrijpen?
Aan goede ongevraagde adviezen is natuurlijk geen gebrek. De ene helft zegt: ‘Maak er geen strijd van, het komt vanzelf.’ De andere helft schreeuwt: ‘Stoppen met de luiers en géén weg terug!’ Maar eerlijk? Ik weet het even niet meer. Misschien wordt het tijd voor een radicale aanpak – geen luier meer, hoe groot de chaos ook wordt. Of… kan ik haar voorlopig thuishouden van school, tot ze zindelijk is. Meer opties lijk ik niet te hebben.”
Het dochtertje van Famke had zo’n zin in het kinderfeestje op het strand van een van haar beste vriendinnetjes, maar het liep uit op veel pijn en verdriet. Het meisje bleek namelijk niet ingesmeerd te zijn en kwam vuurrood thuis. Ze was mega verbrand.
In de nieuwste aflevering van Het Waren Twee Fantastische Dagen op SBS6 doet Jaimie Vaes een boekje open. Ze vertelt openhartig over haar gewelddadige relatie met rapper Lil Kleine, aka Jorik.
Ruzie met je moeder: sommigen moeten er niet aan denken, voor anderen is het al jaren hun realiteit. Natasja en haar moeder kregen ruzie en sindsdien heeft haar moeder haar dochter niet eens kunnen zien opgroeien.
In Spanje hebben kinderen maar liefst drie maanden zomervakantie. In Nederland is dat maar (“maar?”) zes weken. Is het tijd om in Nederland de zomervakantie ook te verlengen? We vroegen het jullie.