Minimalistisch leven? Blogger Christine Organ is voor. Ze geeft geen snuisterijen, hangt geen sentimentele waarde aan producten en gaat alleen shoppen als het écht nodig is. En zo voedt ze haar kinderen ook op.
Lees verder onder de advertentie
‘Te veel spullen hebben, kan schadelijk voor ze zijn.’
‘Alles moet meer, meer, meer’
‘In een maatschappij als deze, moeten we allemaal in een mooi huis wonen, onze kinderen aanmelden voor tig buitenschoolse activiteiten, zorgen dat ze de mooiste kleding dragen en ook nog de coolste gadgets hebben’, schrijft Christine opScary Mommy. ‘Alles moet meer, meer, meer. Maar weet je? Dat is bullshit: dat idee is niet gezond.’ Daarom probeert de blogger zo min mogelijk ‘onnodige’ spullen aan haar kinderen te geven – al kan dat met al die reclames nog knap lastig zijn.
Ze vervolgt: ‘Van een drukke schooldag tot een hele middag pianoles: onze kinderen krijgen al genoeg prikkels op een dag. Als we ze dan óók nog met een spelcomputer laten spelen of uren televisie laten kijken, raken ze helemaal overprikkeld.’ En daarbij is te veel spullen hebben volgens Christine hartstikke slecht voor het milieu. ‘Sinds 1950 komt meer dan 4 miljoen ton plastic op stortplaatsen terecht. 9 procent hiervan wordt gerecycled, maar de rest gaat de zee in. En nog een bizar feit: wist je dat Amerikanen elk jaar 65 kilo(!) aan kleding weggooien?!’
Lees verder onder de advertentie
‘Ervaringen in plaats van een groter huis’
Om haar gezin mee te krijgen in haar minimalistische levensstijl, heeft Christine de de 30-day challenge bedacht: Op dag één geef je één ding weg, op dag twee, twee, op dag drie, drie, enzovoort. ‘Op deze manier leven, betekent dat we ons oude busje laten repareren in plaats van een nieuwe te kopen. Het betekent dat onze kinderen een kamer delen, zodat ze minder ruimte hebben voor ‘spullen’. Het betekent dat we ons geld besteden aan reizen en ervaringen in plaats van een groter huis. En dat we als we wél iets kopen, onze kinderen uitleggen waarom we dat doen.’
Intens verdrietig nieuws. Petra Quist, bekend van het influencerkoppel Date & Discover is, enkele uren nadat zij was bevallen van haar dochter Jessie, overleden. Dat maakt haar partner Ruben bekend via Instagram.
Achter de bravoure en de muziek schuilt ook een vader die zijn zoon mist. In de nieuwste aflevering van de documentaire Lil Kleine: Terug spreekt Lil Kleine openhartig over de moeilijke band met zijn zoontje Lío.
Een relatie die goed voelt, geeft energie in plaats van energie te kosten. Het zijn de mensen bij wie je jezelf kunt zijn, bij wie je je gezien voelt en bij wie je na een gesprek vaak net iets lichter de deur uitloopt. Zulke verbindingen zijn waardevol, maar ontstaan niet vanzelf.
Heb jij onlangs chocolade gekocht bij Dirk? Check dan dan even je voorraadkast. De supermarktketen roept namelijk een chocoladereep terug, omdat er mogelijk stukjes rubber in kunnen zitten.
Ouders willen het goed doen. Liefst overal tegelijk: gezond eten op tafel, genoeg hobby’s, goede schoolprestaties en vooral een blije kindertijd. En zodra er een beetje stilte of verveling ontstaat, voelt dat voor veel ouders als iets dat meteen opgelost moet worden.