Geen Duploblokjes in je pasta of kipnuggets op de grond: Kek Mama’s Malu ging voor het eerst alleen uit eten en vond het heerlijk.
Lees verder onder de advertentie
Drie jaar geleden, zaterdagavond, 18:00 uur. We (toen nog kindloos) zitten bij onze lievelings-Vietnamees als een gast van een jaar of 30 in z’n eentje aanschuift aan de tafel naast ons. “Zeg, zou hij hier alléén komen eten of wacht hij op iemand?”, fluister ik gebiologeerd terwijl de beste man vraagt om de kaart. Vriend heeft – logisch – geen idee, maar als er na twintig minuten nog steeds niemand bij ‘m zit, kunnen we wel stellen: hij blijft inderdaad alleen.
Lees verder onder de advertentie
‘Stoppen met staren’
“Wat zielig!”, oordeel ik. “Hij heeft vast niemand om mee uit eten te gaan. Zal ik vragen of hij zijn tafeltje tegen dat van ons aanschuift? Gewoon even een praatje maken? Vragen waar hij vandaan komt? Wat hem hier brengt?”
Vriend: “Schat, misschien vindt hij het wel hartstikke fijn zo. En nu stoppen met staren…”
Ik heb nog lang aan die ‘eenzame’ man in het restaurant gedacht. Hysterisch als ik kan zijn schetste ik in m’n hoofd complete doemscenario’s. Over dat hij zijn partner onlangs was verloren en nu met intense hartpijn ‘hun’ Vietnamese soep noodgedwongen alleen naar binnen werkte. Ik vond het vreselijk.
Lees verder onder de advertentie
Tot ik moeder werd. En ik voor de zoveelste keer in een restaurant frietjes van de grond zat te schrapen en het tafelservies uit Macks handen moest trekken. Hoe gezellig het ook kan zijn, nu draaide uit eten gaan niet meer om lekker bijkletsen, maar om je kind zo zoet mogelijk z’n bord laten leegeten. Dat moeders maaltijd hierdoor koud wordt (en je soms hooguit drie zinnen met je tafelgenoot spreekt), ziet niemand.
‘Eten zonder onderbroken te worden; wat moet dat af en toe heerlijk zijn’, dacht ik tussen het dreumesgeweld door.
‘Ik had alleen mezelf’
Ik nam de proef op de som: een paar dagen later liep ik in m’n Remi richting de brasserie op de hoek van de straat. Ik zocht een plek in een afgelegen hoekje, bestelde een ordinair portie friet met een hamburger en keek naar buiten. Ineens had ik oog voor de mensen om me heen, het uitzicht en het eten. Ik had alleen ‘mezelf’ en wauw, wat was dat genieten.
Lees verder onder de advertentie
Ik voelde de ogen in mijn rug branden en hoorde iemand achter me fluisteren: “Zeg, zou zij hier alléén komen eten, of wacht ze nog op iemand.” Maar dat gesmoes interesseerde me geen ruk. Laat mij maar mooi met rust – morgen schraap ik met alle liefde weer frietjes van de grond.
Malu Pesulima is webredacteur bij Kek Mama en woont samen met Romano. Zoon Mack is inmiddels negentien maanden oud.
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Je denkt misschien dat een relatie zomaar eindigt, maar het tegendeel is waar. Onderzoekers ontdekten dat het einde meestal al jaren van tevoren zichtbaar is – in twee duidelijke fases.
Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Als jouw kindje nog niet rondstapt terwijl leeftijdsgenootjes al rennen, voel je je misschien ongerust. Maar goed nieuws: laat lopen kan juist wijzen op iets positiefs. Volgens een nieuw onderzoek doen baby’s die wat langer de tijd nemen met hun eerste stapjes het later beter op school.
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.