Heb je eindelijk die vriendin gestrikt om iets leuks te doen, blijkt ze meer bezig met het thuisfront dan met lol maken. Lief hoor, zo’n toegewijde moeder, maar ouderwets gezellig in de lampen hangen is óók belangrijk.
Lees verder onder de advertentie
Nina (32), moeder van Nova (5) en Sarah (3):
“Ten minste twintig voorstellen werken we af op de datumprikker voordat vriendinnen Maud, Fenna, Jasmijn en ik het eens worden over een eetdate. We hebben allemaal een jong gezin en banen, er is altijd wel iemand die niet kan op de voorgestelde dag.
Als we dan eindelijk allemaal bij elkaar zitten, wil ik eigenlijk nooit meer naar huis. Zo fijn, weer eens een meidenavond. Maar Maud en Fenna haken standaard na een uurtje of twee alweer af of gaan uitgebreid zitten gapen of op hun horloges kijken. ‘Sorry hoor, maar we gaan zo naar huis. Wekker weer vroeg.’ Dat werk. Meestal vragen we dan een subtotaal en splitten alvast de rekening.
Lees verder onder de advertentie
Gelukkig heeft Jasmijn hetzelfde gezelligheids-DNA als ik en doet ook zij graag het licht uit. Als we dan eens een avond vrij zijn, dan nemen we het er ook van.”
“Dat je niet direct na je bevalling de kroeg in wil, snap ik. Maar baby Lio is elf maanden, nu kan mijn vriendin Janice toch wel weer een keer afspreken? Niet dus.
Tijdens haar zwangerschap drukte ze me nog op het hart dat wat er ook gebeurde, onze filmavondjes zouden blijven bestaan. We houden allebei van romcoms met na afloop een wijntje in een grand café. Haar vriend zou met alle liefde bij de baby blijven.
Maar we zijn nu bijna een jaar verder en hebben nog geen film gezien. Eerst was het de borstvoeding die niet op gang kwam – of juist te veel. Daarna buikkrampjes, verlatingsangst en eenkennigheid. En nu? Ik vraag het niet meer. Ik wacht kalm tot ze van haar roze wolk afdondert.”
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Een gezonde baby, een trotse ouder en een mooie afsluiting van de bevalling: dat is vaak het beeld dat we hebben van het werk van een verloskundige. Maar in aflevering 2 van De verloskundigen, met de veelzeggende titel Zorg die verder gaat, wordt duidelijk dat hun werk juist ná de geboorte nog lang niet voorbij […]
Alsof we nog niet genoeg to-do’s op ons lijstje hadden staan. Boodschappen? Check. Kinderen naar school? Check. Was opvouwen? Ooit. En nu blijkt uit nieuw onderzoek dat ook een actief seksleven mogelijk een positief effect heeft op je gezondheid.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Heb je genoten van Een huis vol, Over Mijn Lijk of De Kraamkliniek? Dan is de nieuwe documentaireserie De verloskundigen je volgende serie om te bingen.
Louisa is verloskundige in de Randstad en moeder van Khai (3). In haar werk komt ze dagelijks de ontroerende en krachtige kanten tegen van het zwanger zijn, de bevalling en alles wat daarna komt. In haar columns deelt ze openhartige verhalen en inzichten.