Je zou er bijna duizelig van worden: jaarlijks geven we in Nederland zo’n 212 miljoen euro uit aan baby- en kinderproducten. Dit blijkt uit Kids Care & Commerce, een onderzoek onder ruim 1200 ouders en toekomstige ouders.
Lees verder onder de advertentie
De meest verkochte kinderproducten zijn luiers: 85 procent van de ouders schaft deze aan. Daarna volgen autostoeltjes met 83 procent en kinderstoelen (82 procent). Kinderwagens, commodes en fietsstoeltjes worden door 79 procent van de ouders aangeschaft. Onderaan de lijst vinden staat de bakfiets met 13 procent.
Van de kinderproducten die onderzocht zijn, genereren luiers jaarlijks de hoogste omzet. Deze productgroep is goed voor een jaarlijkse omzet van 50 miljoen euro. Kort daarop volgen kinderwagens en autostoeltjes met omzetten van 44 en 41 miljoen euro. Babyfoons staan onderaan met een totale jaaromzet van 14 miljoen euro.
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken.
Rianne Arendsen (34) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Redacteur Melanie is getrouwd en moeder van peuter Saar en baby Julian. Met twee jonge kinderen bestaat haar leven uit een georganiseerde chaos van luiers, snottebelkusjes en peuterdrama.
Dat het moederschap je verandert, wist Ella zelf ook al wel. Maar dat ze haar beste vriendin niet meer zou herkennen nu ze een baby heeft, lag niet in de lijn der verwachting.
In de tweede aflevering van ADHAZES, de podcast van André en Roxeanne Hazes, blikt Roxeanne terug op hoe ze haar zwangerschap van Fender beleefde na een eerdere miskraam.