Hoe zorg je ervoor dat je kind niet alleen de aardappelkroketjes naar binnen werkt, maar ook de groenten en vis? Deze vrouw lijkt het te weten, maar haar man gooit roet in het eten.
Lees verder onder de advertentie
‘Zelf ben ik opgegroeid met een gespannen relatie rond eten. En ik heb mezelf beloofd dat ik het bij mijn kinderen anders zou doen’, vertelt de vrouw. ‘Ik hanteer de methode waarbij wij als ouders bepalen wat er gegeten wordt, en mijn kind beslist hoeveel hij ervan eet.’
Ze is daar op gekomen door talloze boeken te lezen en lid te worden van Facebookgroepen over dit onderwerp. ‘Ik heb het gevoel dat dat een positieve invloed heeft gehad op hoe mijn kinderen naar voedsel kijken en erop reageren. Het probleem is alleen dat mijn man het totaal anders ziet en doet. Hij denkt dat we de kinderen moeten vertellen dat ze niet de hele dag snoep en koek kunnen eten, omdat ze dat als volwassene dan ook gaan doen. En that’s it.’
‘Onze dochter is nu vier. We serveren het toetje op hetzelfde bord als de hoofdmaaltijd, om te laten zien dat we het dessert niet meer waarde geven’, gaat ze verder. ‘Maar mijn man noemt het toetje ‘snoep’. Hij gebruikt woorden als ‘gezond’ en ‘vies’ of ‘speciale traktatie’. Terwijl ik vind dat elk gerecht gewoon bij zijn naam genoemd moet worden. En de manier waarop hij over eten praat, begint onze dochter inmiddels over te nemen.’
Haar man vertikt het om boeken over eetgedrag bij kinderen te lezen en wil niet lid worden van één van de Facebookgroepen waar zij zit. ‘Hij zegt dat hij respect heeft voor wat ik de kinderen leer, maar dat hij er zelf gewoon niet geïnteresseerd in is. Dat baart me zorgen. Hoe kan ik hem in hemelsnaam duidelijk maken dat zijn afkeer hiervoor er juist voor zal zorgen dat onze kinderen qua eetgewoonten gaan ontsporen?’
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.
Is je kind ineens sneller boos, extra aanhankelijk of staat hij of zij ’s nachts weer naast je bed? Dan kan het zijn dat je kind behoefte heeft aan meer aandacht en verbinding.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.