Je kind belonen als hij iets goeds heeft gedaan: veel ouders doen het. Maar moeder en blogger Amber Leventry is ermee gestopt. De reden? Ze wil niet dat haar kinderen alleen maar dingen doen uit eigenbelang.
Lees verder onder de advertentie
‘Ik wil niet dat mijn kinderen een beloning verwachten voor goed gedrag’, schrijft ze op haar blog.
Strijd
Amber heeft drie kinderen: één van 8 en een tweeling van 5. Elke dag moet ze schreeuwen of dreigen om ervoor te zorgen dat hun kinderen op tijd naar bed gaan. Of zich aankleden of tandenpoetsen. ‘Het is altijd een strijd’, vertelt ze. ‘Vervelend, want ik wil niet de ouder zijn die constant haar stem verheft en ultimatums stelt.’
Op advies van haar vrienden begon ze met een stickersysteem. Als haar kinderen gehoorzaamden, gaf ze hen een sticker. Met een bepaald aantal stickers kregen ze een beloning. ‘Van veel ouders hoorde ik dat het werkte. Na een tijdje zou het routine worden en zouden mijn kinderen vanzelf gehoorzamen. Dus probeerde ik het. In het begin luisterden mijn kinderen zodra ze een sticker kregen, maar na een tijdje was de nieuwigheid eraf. En toen zat ik al snel weer te mopperen en zeuren op ze.’
Lees verder onder de advertentie
Ongevoelig
Volgens Amber zorgt een dergelijk systeem ervoor dat kinderen verwachten een beloning te krijgen voor goed gedrag. ‘Mijn kinderen wilden op een gegeven moment een sticker als tegenprestatie als ik ze vroeg iets te doen. Of het nou om tandenpoetsen ging of het helpen van een ander. Zei ik nee, dan weigerden ze. Al gauw deed ik de stickers de deur uit. Ik wil niet dat mijn kinderen ongevoelig worden en alleen maar iets doen voor hun eigen belang. Ze moeten respect hebben voor anderen door respectvol te zijn. En een goed mens worden door goede dingen te doen. Dát zijn pas beloningen als je het mij vraagt.’
Een gezonde baby, een trotse ouder en een mooie afsluiting van de bevalling: dat is vaak het beeld dat we hebben van het werk van een verloskundige. Maar in aflevering 2 van De verloskundigen, met de veelzeggende titel Zorg die verder gaat, wordt duidelijk dat hun werk juist ná de geboorte nog lang niet voorbij […]
Alsof we nog niet genoeg to-do’s op ons lijstje hadden staan. Boodschappen? Check. Kinderen naar school? Check. Was opvouwen? Ooit. En nu blijkt uit nieuw onderzoek dat ook een actief seksleven mogelijk een positief effect heeft op je gezondheid.
Louisa is verloskundige in de Randstad en moeder van Khai (3). In haar werk komt ze dagelijks de ontroerende en krachtige kanten tegen van het zwanger zijn, de bevalling en alles wat daarna komt. In haar columns deelt ze openhartige verhalen en inzichten.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Toen we de vakantie naar Gran Canaria boekten, zag ik het al helemaal voor me: zon, zwembad, uitslapen (nou ja, voor zover dat met kinderen kan) en opgeladen weer naar huis. Dat liep alleen nét even anders.
Heb je genoten van Een huis vol, Over Mijn Lijk of De Kraamkliniek? Dan is de nieuwe documentaireserie De verloskundigen je volgende serie om te bingen.