Een gezonde lunch is nodig om energie te tanken voor de rest van de dag. Maar de kinderen van Elizabeth Broadbent vertikken het om te lunchen en eten in de loop van de middag liever snacks – en zij vindt dat helemaal prima.
Lees verder onder de advertentie
‘Voor sommige gezinnen werkt het: met z’n allen ’s middags aan tafel zitten om te lunchen. Maar voor ons duidelijk niet’, zegt Elizabeth. Ze vraagt haar kinderen vaak genoeg of ze een boterham willen tussen de middag, maar meestal is het antwoord nee.
Lees verder onder de advertentie
‘Ik ben dan niet een moeder die erop staat dat ze brood eten. Ik ga niet toekijken hoe ze boos aan tafel zitten en een paar happen nemen, om vervolgens huilend te zeggen dat ze geen honger hebben.’
Eigen keuze
Volgens Elizabeth is het simpel: kinderen mogen, net als volwassenen, zelf beslissen wanneer en wat ze eten. ‘Dat betekent niet dat ze onbeperkt mogen snaaien’, legt ze uit.
Nog meer persoonlijke verhalen lezen? Volg ons op Facebook en Instagram >
‘Ik haal gezonde snacks in huis: bevroren bosbessen, kaas, dat soort dingen. Zolang ze ’s middags wat snacks eten, in plaats van een lunch, vind ik het prima. Bovendien scheelt het tijd: we zitten niet een uur aan tafel voor het middageten.’
Lees verder onder de advertentie
Honger
Het voordeel van deze methode is volgens Elizabeth dat kinderen leren om naar hun lichaam te luisteren. ‘Je dwingt een kind niet om de maatschappelijke opvattingen te volgen: eet je bord leeg. In plaats daarvan leert het kind dat hij moet luisteren naar de hongersignalen van z’n lichaam.’ Ook voegt ze daaraan toe dat haar kinderen weliswaar geen volledige maaltijd eten, maar wel goed voedsel. ‘Wát ze eten, is niet ongezond. Bovendien krijgen ze echt genoeg.’
Lies (38) viert al jaren geen Valentijnsdag met haar man, maar één traditie is heilig: zij en haar beste vriendin sturen elkaar ieder jaar een kaartje. Maar dit jaar maakte de kaart van haar vriendin meer los dan verwacht..
Maureen was net vier maanden aan het daten met Jonathan, toen ze onverwacht zwanger werd. Ze dacht dat Valentijnsdag de uitgelezen kans was om hem dat te vertellen. Het liep net even anders.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Liva (30) haar struggle. Ze geeft namelijk iets te graag geld uit aan cadeaus voor andermans kinderen. Tot grote frustratie van haar man..
Het ouderschap zit vol mooie, maar ook angstige momenten. Voor moeder Ezra (41) leek het een doodgewone avond, totdat ze – nogal onverwachts – oog in oog stond met haar peuter.