Op het laatste moment nog naar de supermarkt moeten of met honger bij je schoonouder wachten op eten. Er kan wat mis gaan bij zo’n kerstdiner.
Lees verder onder de advertentie
Nikki (31), moeder van Juna (5) en Dot (3): “Een paar jaar achter elkaar hadden we een kerstbrunch gehad bij mij schoonouders. Toen we weer werden gevraagd te komen eten, om 13:00 uur, namen mijn man, zwager, schoonzus en ik aan dat het wederom om een brunch zou gaan. We hadden alle vier expres niet ontbeten of geluncht.
Lees verder onder de advertentie
Het werd almaar later en later, maar op wat knabbeltjes en kerstkransjes na verscheen er niks op tafel. Zo rond een uur of 16:00 uur, dook mijn schoonmoeder de keuken in. Toen realiseerden we ons dat waarschijnlijk dit jaar de uitnodiging voor het kerstdiner gold. We barstten van de honger. Pas toen ’s avonds de eerste gang werd geserveerd, biechtten we op dat dit ons ontbijt was.”
Renée (34), moeder van Sanne (6) en Max (5): “Mijn man en ik werken allebei in de zorg. Vorig jaar hadden we het idioot druk gehad en zulke lange dagen gemaakt, dat we pas de dag voor kerst om 17:00 uur in de middag boodschappen konden doen.
Maar toen we de plaatselijke supermarkt binnenstapten voor benodigdheden op het kerstdiner, bleken alle schappen leeggeroofd. Ik kon niets feestelijks voor het ontbijt meer vinden, noch iets waarmee we konden gourmetten. Alleen nog een paar verdorde tomaten en kilo’s speklappen. Ik grabbelde een macaronipakket bij elkaar, een pak sap en twee rollen beschuiten.
Lees verder onder de advertentie
De volgende dag zaten we dus niet aan de traditionele gourmet, maar bij de McDonald’s en tweede kerstdag aten we saaie macaroni met blokjes ham. De kinderen vonden het een tópkerst.”
Denk je iets liefs te doen, is je schoonmoeder er al een heel jaar boos om. Annet can’t win. Je leest het hier.
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
Tussen werk, kinderen, boodschappen, sportclubs en die eindeloze wasmand blijft er soms weinig energie over voor elkaar. Waar je vroeger urenlang kon kletsen en elke avond de vonken door de slaapkamer vlogen, eindig je nu regelmatig samen lusteloos op de bank, terwijl jullie allebei gedachteloos door je telefoon scrollen.
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.