Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke dinsdag vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Sylvia (40) is moeder van Malou (17). Ze woont samen met Marlon (36).
“Mijn eerste zwangerschap was niet gepland. Een ongelukje na een wilde nacht en de vader maakte het direct duidelijk: hij was niet van plan een aandeel te nemen in de opvoeding. Betalen zou hij wel, en daarmee was voor mij de kous af.
Samen tegen de wereld
Malou en ik leefden als een soort Gillmore Girls, dolgelukkig met z’n tweeën en meer dan misschien goed is als vriendinnen, in plaats van moeder en dochter. Natuurlijk had ik weleens een scharrel, maar nooit iets serieus. Malou kreeg er in elk geval nooit iets van mee.
Tot Marlon vier jaar geleden onbedoeld bleef plakken. Wat een avontuurtje had moeten zijn, bleek vrijwel direct meer: we wilden niet meer zonder elkaar. Pas na een jaar stelde ik hem voor aan Malou. Die ontving hem met open armen, en sinds anderhalf jaar wonen we samen. Alles is pais en vree, maar één onderwerp durven we niet aan te kaarten bij mijn dochter: onze kinderwens.
Hoewel ik denk dat Malou het enig zou vinden, een broertje of zusje, voel ik me schuldig onder de wetenschap dat een baby de gezinsdynamiek totaal zal veranderen. Altijd draaide alles om Malou, ook toen Marlon al bij ons woonde. Het was zij en ik, en niemand anders. Een baby ís iemand anders. Het voelt daardoor alsof ik voor een ander kies, en mijn dochter deels afwijs door het onderwerp alleen al bespreekbaar te maken.
“Het voelt alsof ik voor een ander kies, en mijn dochter deels afwijs”
Lees verder onder de advertentie
Ze is al zeventien, en zelfstandig. Voor hetzelfde geld woont ze niet eens meer thuis als de baby geboren wordt – mits een zwangerschap ons gegeven is, want ik ben de jongste niet meer. Toch twijfel ik: is een tweede leg – of alleen al het denken daaraan – egoïstisch naar mijn dochter?”
Wil je nog meer mooie en herkenbare verhalen van mede-mama’s lezen? Neem nu een abonnement en ontvang Kek Mama elke maand als eerst op jouw deurmat.
Gezinsnieuws bij je ex kan best even schakelen zijn, maar bij Sylvie Meis klinkt vooral blijdschap. Nadat Rafael van der Vaart en Estavana Polman bekendmaakten dat ze opnieuw een kind verwachten, laat ook Sylvie van zich horen.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Angela, die door haar buren haar droomhuis heeft moeten verlaten.
Het moment waar elke moeder stiekem een beetje tegenop ziet (en tegelijkertijd naartoe werkt): je kind dat uitvliegt. Bij Sylvie Meis is dat moment inmiddels realiteit.
Een baby brengt liefde, maar ook een flinke dosis slaaptekort krijg je er soms gratis bij. Anna Nooshin en haar vriend Thijs ontdekten dat tijdens de eerste jaren met dochter Nala maar al te goed.
Een tweede kind erbij: Emma Wortelboer heeft opnieuw alle reden om op een roze wolk te zitten. De presentatrice is bevallen van haar dochter en deelt op Instagram alvast een paar intieme foto’s uit het ziekenhuis.