Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke dinsdag vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Eva (32) woont samen met Dennis (35) en is moeder van Leo (7).
“Sinds de pepernoten in de schappen liggen, is onze zoon Leo al niet meer te houden: Sinterklaas beheerst drie maanden van het jaar zijn leven. Aandoenlijk, en tot nu toe speelden mijn vriend en ik het spel vol verve mee. Maar inmiddels zit hij in groep 4, en om ons heen vallen steeds meer kinderen van hun geloof.
“Sinterklaas beheerst drie maanden van het jaar zijn leven”
Lees verder onder de advertentie
Met samengeknepen billen luister ik de laatste weken toe als ik Leo weer eens enthousiast tegen vriendjes vertelt wat hij allemaal aan Sinterklaas gaat vragen. Veel van hen zijn al acht, hebben oudere broers en zussen en weten hoe de vork in de steel zit. Houd dan de mythe maar eens in stand.
Ik weet dat de meeste kinderen goed meedoen aan het bewaren van Het Geheim. Tegelijkertijd is het een kwestie van tijd tot Leo de waarheid te horen krijgt. En als dat gebeurt, heb ik liever dat het van mij komt. Ik wil niet dat hij denkt dat mijn vriend en ik tegen hem hebben gelogen, en ik wil hem áls hij eenmaal de waarheid weet, ook op het hart drukken dat hij kinderen die nog wel geloven, in de waan laat.
“Ik wil niet dat hij denkt dat mijn vriend en ik tegen hem hebben gelogen”
Lees verder onder de advertentie
De hamvraag: wanneer doe ik dit? Als ik nu de waarheid uit de doeken doe, verpest ik zijn laatste Sinterklaasfeest. Maar als ik het vlak erna vertel, ervaart hij het misschien als een pijnlijke desillusie. Wat is de beste timing – of moet ik hoe dan ook nog een jaar wachten?”
Wil je nog meer mooie en herkenbare verhalen van mede-mama’s lezen? Neem nu een abonnement en ontvang Kek Mama elke maand als eerst op jouw deurmat.
Soms zijn de grootste levenslessen verpakt in kleine, intieme momenten. Voor Maxime Meiland was dat het moment waarop ze haar dochtertje Claire vertelde wie haar biologische vader is.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Charlotte, die regelmatig een verkeerde leeftijd krijgt aangemeten.
Claire, de driejarige dochter van Maxime, zal in het nieuwe seizoen van Chateau Meiland een stuk minder te zien zijn. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft ingegrepen, vertelt Erica Meiland aan Veronica Magazine.
Laurie (38) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (3). Sinds vorig jaar woont ze met haar gezin in Kaapstad. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen van het emigreren met twee jonge kinderen, het leven in Zuid-Afrika en de hoogtepunten en worstelingen van het ouderschap.
Voor veel ouders lijken games zoals Minecraft en Fortnite onschuldig: creatief bouwen, samen spelen en plezier maken. Maar experts waarschuwen dat deze videogames kunnen bijdragen aan gokverslavingen bij kinderen.
Het lijkt allesbehalve pais en vree in huize Molkenboer-Meiland. Martien Meiland maakt zich namelijk zorgen over het huwelijk van zijn dochter Maxime en haar man Leroy.