Door andere ouders wordt hij er soms vreemd op aangekeken, maar dat kan vader Clint Edwards niets schelen. Zijn kinderen gaan ook in de zomervakantie geen minuut later naar bed. De reden? Eigenbelang.
Lees verder onder de advertentie
Eigen gemoedsrust
‘Onze kinderen gaan elke avond om kwart voor acht naar bed – of het nou doordeweeks, weekend of vakantie is’, vertelt Clint. ‘Dat levert regelmatig gezeur op – ‘papa, het is zomervakantie!’ – maar uiteindelijk liggen ze er wel op tijd in. Waarom ik ze ook in de vakanties vroeg naar boven stuur? Natuurlijk wil ik dat ze genoeg slaap krijgen en het is onderdeel van onze routine. Maar bovenal is het voor mijn eigen gemoedsrust.’
Clint staat voor zijn werk elke dag heel vroeg op en gaat dus ook ’s avonds vroeg naar bed. Tussen half negen en half elf ’s avonds is het enige moment op een dag dat hij alleen is met zijn vrouw. ‘Dan liggen we samen lekker op de bank of bespreken we dingen die niet voor kinderoren bestemd zijn’, zegt hij. ‘Ik wil niet dat die tijd ons wordt afgenomen in de zomervakantie omdat onze kinderen langer op willen blijven.’
Lees verder onder de advertentie
Vindt hij zichzelf egoïstisch? ‘Ja, maar dat boeit me niet. Ik doe verder alles voor mijn kinderen, dus ik voel me hier niet rot over.’
‘Ze komen niets tekort’
Hij weet dat er genoeg ouders zijn die het niet met hem eens zijn. ‘Ik weet hoe leuk het voor een kind is om laat op te blijven in de vakanties, want dat mocht ik vroeger zelf ook. Maar onze kinderen komen niets tekort. Ze hebben nog steeds een geweldige zomer met spelletjes in de achtertuin en krijgen echt nog genoeg tijd op de tablets – want laten we wel wezen, daar draait de vakantie grotendeels om. De bedtijd verandert daar niets aan. Dus zolang ik die routine erin kan houden – het wordt vast moeilijker als ze ouder worden – doen we het zo. Het komt ons huwelijk en onze gemoedsrust ten goede.’
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.