Nederlanders vieren dit jaar massaal vakantie in eigen land, Kamperen is groot favoriet, en daarbij wordt heel wat afgegrild op de camping. Maar in je tent of caravan heb je natuurlijk niet alle gemakken van thuis. Met deze tips en recepten maak je op de camping eenvoudig een heerlijke barbecue klaar.
Lees verder onder de advertentie
Allereerst wil je barbecueën op vuur of kolen, check dan of dit mag. Op veel campings zijn tegenwoordig namelijk alleen gas- en elektriciteitsbarbecues toegestaan.
Je hoeft natuurlijk niet al je barbecuegereedschap mee op vakantie te nemen, naar vergeet naast de barbecue vooral geen tang, een goed mes en wat extra bakjes of kommetjes. Daarmee zit je al gebakken. Ook handig op de boodschappenlijst (voor op bestemming of thuis): olijfolie, zout en peperm houtskool, aanmaakblokjes en een keukenrol.
Lees verder onder de advertentie
Grillfestijn
Snelle en lekkere gerechten voor op de barbecue, dat is wat je wilt op de camping. Met een goed stuk (vegetarisch) vlees, een salade, stokbrood en dips kom je al een heel eind. Maar ook op de camping kun je in een handomdraai culinaire hoogstandjes bereiden.
Ga bijvoorbeeld voor een echte klassieker met deze o zo smakelijke cheeseburger, gemaakt met de mc2 Burger van De Vegetarische Slager. De frisse basilicum-tomaat barbecuesaus geeft de burger een extra zomerse touch en hij staat in een klein halfuurtje op de campingtafel. Benieuwd? Check het recept hier.
Lees verder onder de advertentie
Snelle, eenvoudige barbecue
Neem je liever nog een duik in het zwembad in plaats van uitgebreid te kokkerellen? Het ‘nieuwe vleesch’ van De Vegetarische Slager leent zich ook perfect voor een eenvoudige barbecue. Maak de vegan Bofkipburger of Ereburger af met een smeuïg sausje. Een frisse (vegan) citroen- of avocadomayonaise maakt de boel helemaal af.
Lees verder onder de advertentie
Nog iets lekkers toe van de barbecue? Grill dan watermeloen of ananas, of verwarm een typisch Nederlandse stroopwafel in aluminiumfolie voor een zoete lekkernij bij de koffie.
Meer vegetarische barbecuerecepten
Heb je de smaak te pakken en wil je meer vegetarische barbecuegerechten proberen? Kijk voor de 16 heerlijke barbecue-recepten van Jord Althuizen op de website van De Vegetarische Slager en doe inspiratie op voor je volgende barbecue. Beleef zelf dat een avondje grillen op de camping minstens zo lekker en gezellig is met het nieuwe vleesch.
Vriendschap en opvoeden: twee onderwerpen waar je maar beter een beetje soepel in kunt zijn. Want iedereen doet het anders – en dat is helemaal oké. Toch? Totdat blijkt dat jouw beste vriendin er stiekem heel anders over denkt…
Sara (37) was er klaar mee dat de mental load altijd op haar bordje kwam zonder enige waardering en dus besloot ze het een week aan haar man Daan over te laten.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Kruidvat viert moederdag met een aanbieding voor… wasmiddel? Jep, je leest het goed. ‘Cadeautip voor Moederdag’ stond er doodleuk boven een knalgele actiepagina vol flacons Ariel. En dat als moederdagcadeau valt verkeerd bij moeders in het hele land.