Zonder hakken of make-up de deur uit: daar zul je deze moeders niet op betrappen. “Mooie kleding maakt me blij en zelfverzekerd.”
Lees verder onder de advertentie
Radjni Dijkstra–Hiwat is getrouwd met Gerben en moeder van Chhaya (6) en Nova (4).
“Sommige vrouwen doen een jaar met hun mascara, die van mij gaat maximaal twee weken mee. Ik ben gek op make-up, hoge hakken en jurken, shop ze graag zo veel mogelijk. Soms lig ik midden in de nacht in bed op mijn telefoon te scrollen en kom ik een geweldige jurk tegen in de uitverkoop. Mijn man en ik werken allebei, maar hij regelt onze financiën, dus dan app ik hem eerst het linkje en maak hem daarna wakker. Hij moet hem dan meteen kopen, de volgende dag kan die jurk immers al uitverkocht zijn. Gerben doet dat trouwens zonder morren – hij weet dat ik anders niet meer kan slapen.
Lees verder onder de advertentie
Mooi bij liggen
Ik vind het belangrijk om er verzorgd uit te zien. Zelfs toen ik ging bevallen kwam ik op hoge hakken naar het ziekenhuis. ‘Mevrouw, u gaat toch niet naar de kroeg’, zei de arts. ‘Nee, maar ik wil er wel een beetje mooi bij liggen’, zei ik. Na afloop verliet ik het ziekenhuis wederom op pumps.
‘Born with stiletto heels on, like her mother’, staat op het geboortekaartje van mijn beide dochters. Overigens heb ik er niet altijd zo bij gelopen. Tien jaar geleden woog ik nog 150 kilo. Leuke kleding in mijn maat was er niet en welk dieet ik ook volgde, ik viel geen gram af. Tot ik in aanmerking kwam voor een maagverkleining en tachtig kilo kwijtraakte. Ik was euforisch toen ik mijn eerste jurkje kocht – daarna was het hek van de dam.
Lees verder onder de advertentie
Mijn outfits trekken veel bekijks. Ik krijg complimenten, maar soms zijn de reacties wat minder positief. ‘Wat heb je nou weer aan’, hoor ik weleens. ‘Kleding, net als de rest van de bevolking’, is mijn antwoord meestal. Anderen zeggen weer dat zij er nooit zo bij zouden lopen. Zeg dan niks, denk ik op zo’n moment.
Mijn dochters vinden het allemaal prachtig, volgens hen lijk ik op Elsa. Ze zijn net zo verzot op mooie kleding als ik, lopen rond in jurkjes en dragen in de zomer kinderschoenen met hakjes. Dat zijn onschuldige hakjes, van één centimeter hoog – in Nederland niet te krijgen, maar in Amerika wel. Chhaya doet soms ook een beetje kinderoogschaduw op. Andere mensen vinden daar wat van, maar ik trek me er weinig van aan: het is onschuldig, die meiden vinden het leuk; ik doe er niemand kwaad mee.
Lees verder onder de advertentie
Geluk
Als ik ’s avonds setjes voor mezelf en mijn dochters klaarleg, kan ik me echt verheugen op de volgende dag. Het klinkt misschien stom dat ik daar mijn geluk uit haal – sommigen vinden het oppervlakkig, maar voor mij betekent het veel. Mooie kleding maakt me blij en zelfverzekerd. Toen ik nog overgewicht had, staarde ik altijd naar de grond. Nu kijk ik omhoog. Eindelijk durf ik mezelf te laten zien.”
Lees verder onder de advertentie
Dit portret is deel van een portrettenserie in Kek Mama 04-2020.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van onze lezers. Deze week deelt Liva (30) haar struggle. Ze geeft namelijk iets te graag geld uit aan cadeaus voor andermans kinderen. Tot grote frustratie van haar man..
Hoera, er is een baby geboren! Olympisch kampioen baanwielrennen Jeffrey Hoogland is namelijk vader geworden. Dat laat de topsporter weten op Instagram met twee prachtige foto’s van het kersverse gezin.
Als single moeder weer gaan daten klinkt spannend en empowering, tot je er middenin zit. Nela (33) dacht klaar te zijn voor een zwoele herstart, maar haar eerste one night stand kreeg een onverwachte wending.
Laurie (39) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (3). Ze heeft 2 jaar met haar gezin in Zuid-Afrika gewoond en is dit jaar teruggekeerd naar Nederland. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen met het leven over de grens met een jong gezin en de hoogtepunten en worstelingen van […]
Estelle Cruijff (46) deelt een persoonlijk en emotioneel verhaal in het nieuwe seizoen van Het Waren 2 Fantastische Dagen. Zo deelt ze meer over de scheiding van Ruud Gullit en de impact daarvan op haar gezin.
Een peuter in huis betekent lachen, knuffelen en eindeloos veel ontdekkingsdrang. Soms gaat die nieuwsgierigheid alleen nét iets verder dan je had voorzien. En voor je het weet, leer je dat kleine handjes ook een flinke impact op je portemonnee kunnen hebben. Daar weet Berlinde (41) alles van.