Van eenhoorns tot Elmo en van Paw Patrol tot prinsessen. Elke peuter komt in een fase waarin hij of zij enthousiast wordt van specifieke dingen. Daarom delen we iedere week een leuke peuterpassie van onze lezers, want soms zijn ze wel héél bijzonder.
Lees verder onder de advertentie
Saskia (38) is moeder van Manu (3) en deelt de fascinatie van haar peuter, namelijk sigaretten.
Saskia: “Ik weet nog goed hoe het begon. We maakten een wandelingetje in de buurt, Manu met zijn kleine handje stevig in de mijne, toen hij plotseling stil bleef staan. ‘Kijk, mama, een sigaret!’ Hij wees vol enthousiasme naar een verschrompeld peukje dat half verpletterd op de stoep lag. Ik lachte nog een beetje ongemakkelijk en trok hem mee. ‘Ja, vies hè?’ zei ik snel, alsof ik daarmee het onderwerp kon afsluiten. Maar dat kon ik niet.
Lees verder onder de advertentie
Zoute stokjes
Vanaf dat moment leek hij een soort zesde zintuig te hebben ontwikkeld. Waar we ook liepen, hij wist elke sigarettenpeuk feilloos te spotten. ‘Daar ligt er nog een!’ riep hij. Dat was nog tot daar aan toe, maar het werd pas écht een ding toen hij zoute stokjes ontdekte.
Ik weet niet of het kwam door een scène die hij op televisie had gezien of gewoon zijn peuterbrein dat iets nieuws had ontdekt, maar ineens liep hij rond met een zout stokje in zijn mond. Je weet wel, die droge snack die je tussen de chips op tafel zet. Hij hield het vast zoals je dat vaak bij oude filmacteurs ziet, met zo’n zelfverzekerde flair alsof hij minstens zestig jaar ervaring had. ‘Ik rook, mama’, zei hij trots. En alsof dat nog niet genoeg was, blies hij er denkbeeldige rook bij uit. Ik keek hem met open mond aan.
Lees verder onder de advertentie
Waar haalt hij dit vandaan?
‘Ik zie het schat, maar roken is niet gezond voor je en mama vindt jou echt niet stoerder als je rookt’, probeerde ik voorzichtig, terwijl ik het zoute stokje afpakte. Hij keek me aan alsof ik zijn lol verpeste. Het gekke is: in onze omgeving rookt bijna niemand. Wij niet, onze familie niet, en zelfs de buren heb ik nog nooit zien roken. Waar haalt hij dit vandaan?
Lees verder onder de advertentie
Mis niks van Kek
Volg ons kanaal en lees als eerste nieuwe verhalen en columns
Ingrijpen of afwachten
Ik ging twijfelen. Is dit een fase? Moet ik ingrijpen? Misschien moet het ik maar gewoon afwachten. Peuters zijn immers rare wezentjes. Vandaag is het een obsessie met sigaretten, morgen is het de hamster van zijn buurmeisje. Toch bekruipt me soms een klein, onbehaaglijk gevoel. Want als Manu nu al sigaretten verzamelt alsof het edelstenen zijn, wat staat ons dan nog te wachten in de toekomst? Voorlopig probeer ik het los te laten en er niet te veel aandacht aan te schenken..”
Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Kimberly Bosman deelt met Kek Mama hoe zij haar werk-privébalans in evenwicht houdt.
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Tot 1956 werden vrouwen ontslagen als ze gingen trouwen. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, zou je denken, maar zwangerschapsdiscriminatie komt helaas maar al te vaak voor. Marleen Staal merkte dat ze in de overdrive ging om zich te bewijzen toen ze zwanger was.
Terugkijkend leidde ze een luxeleventje toen ze maar zestien uur per week werkte. Maar nadat haar huwelijk strandde is Vivian fulltime gaan werken, met een eeuwig schuldgevoel naar haar kinderen toe als gevolg.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?