Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke dinsdag vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Regina (42) is getrouwd met Max (46) en moeder van Mila (11).
“Ja, ik geef mijn kind het slechte voorbeeld, én een ongezonde moeder. Maar roken is mijn enige zonde; ik wil er nog even niet vanaf. Mila ziet me zelden roken. Ik doe het niet binnenshuis, en na schooltijd pak ik mijn eerste sigaret vaak pas als ze al in bed ligt. We hebben geen rolmodellen in onze omgeving die het ‘cool’ maken of promoten, en ze kent de gevaren. Toch ontdek ik de laatste tijd dat er sigaretten ontbreken uit mijn pakje. Mijn man neemt ze niet, dus is er maar één mogelijkheid: mijn dochter rookt stiekem.
Onlangs sprak ik haar erop aan. Haar kamer grenst aan het balkon van onze flat, en ik merk dat ze soms haar balkondeur open heeft. Best opmerkelijk, hartje winter. Toen ik een beetje en vooral niet bozig doorvroeg, bekende dat ze het inderdaad weleens geprobeerd had. Om te kijken hoe het smaakte en voelde. Ze vond het vies, zei ze, en begreep niet dat ik daar geld aan uitgaf.
Lees verder onder de advertentie
Voor de zekerheid verstop ik het pakje uit mijn handtas sindsdien in de bijkeuken. Maar ook daar merk ik nu dat er soms sigaretten ontbreken. Ik snap dat kinderen experimenteren, maar 11 jaar vind ik wel érg jong. Bovendien: als ze steevast sigaretten pikt, is het geen experimenteren meer. Hoe ga ik hiermee om?”
Traktaties op school worden steeds creatiever. Van vrolijk versierde fruitspiesjes tot complete kunstwerkjes in een bepaald thema: sommige ouders halen werkelijk alles uit de kast. Ook voor de juf wordt vaak iets extra’s geregeld, maar de traktatie die juf Renata (38) kreeg, was wel héél bijzonder.
Als Merel (36) een berichtje krijgt van de juf van haar dochter Sara (6), denkt ze dat het om een gewoon oudergesprek gaat. Maar eenmaal op school krijgt ze zulke ongemakkelijke vragen dat ze zich steeds meer zorgen begint te maken. Wat heeft haar dochter in vredesnaam verteld?
Soms komt een dierbare herinnering op het meest onverwachte moment weer tot leven. Dat ontdekte ook Roxeanne Hazes tijdens een vakantie met haar gezin in Florida. Een bezoek aan een plek vol jeugdherinneringen bracht heel wat emoties met zich mee.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week vertelt Joy (30) over het Tikkie dat ze van haar schoonmoeder kreeg.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Rhodé, die nogal aso een medeweggebruiker inhaalt. Die de ochtend erna de nieuwe juf van haar zoon blijkt.