Else van Popta (39) is getrouwd met Ricardo (50) en moeder van Levi (14) en Noa (12). Haar dochter doet fashionshoots en droomt van een carrière in New York.
Lees verder onder de advertentie
“Noa was vier en Levi zes toen ze voor het eerst voor de camera stonden. Ik werk in de modewereld en bij een schoenenzaak waren kindermodellen nodig voor een shoot. Al snel volgden andere klusjes, en het grappige: daarna werd ik zelf óók gevraagd.
Als tiener had ik al eens modellenwerk gedaan, maar na een paar opdrachten hield dat op – ik had nou eenmaal geen maatje 34. Ik heb nooit gestreefd naar het perfecte lichaam, dus ik was er niet rouwig om en toen ik acht jaar geleden opnieuw gevraagd werd, was het notabene als plus-size model. Dat vond ik wel humor.
Lees verder onder de advertentie
Zelfverzekerd
Veel vrouwen zijn onzeker over hun lichaam, maar ik ben meestal vrij happy geweest met mijn figuur. Zelfverzekerd, ook. Dat gevoel gun ik iedereen en wil ik ook zeker aan mijn dochter meegeven. Noa is gelukkig nog helemaal niet met haar gewicht bezig. Ze is slank en sport tien keer per week, maar alleen omdat ze het leuk vindt.
Lees verder onder de advertentie
Wel begint ze zich bewuster te worden van wat mensen van haar vinden. ‘Hoe gaat dat straks op de middelbare school,’ vroeg ze laatst, ‘als nieuwe vriendinnen horen dat ik modellenwerk doe?’ Wat volgde was een mooi gesprek.
Op advies van een andere moeder wier kind model is, stelde ik voor om naast Noa’s huidige Instagramaccount, dat aardig wat volgers heeft, een privé-account aan te maken. Zo kan ze alle andere dingen gewoon met haar vriendinnen delen en is ze niet alleen ‘het model’.
Mijn zoon is tegenwoordig vooral druk met gamen en zijn vrienden. Hij gaat nog wel mee met shoots die we als gezin doen, bijvoorbeeld voor een verzekeringsmaatschappij, maar Noa heeft voor kledingmerken ook geregeld individuele opdrachten: Wehkamp, Black Bananas, AI&KO.
Het mooie is dat ze door dit werk veel zelfvertrouwen heeft gekregen. Ze heeft geleerd haar mannetje te staan, zonder arrogant te zijn. Laatst stond ze bij een event voor de lens van Kim Feenstra. Die merkte meteen dat ze het vaker had gedaan en vroeg wat haar droom was. ‘Naar New York!’ antwoordde Noa.
“Kim Feenstra zei: go for it!”
Lees verder onder de advertentie
Ik dacht de bescheiden ouder te zijn door te zeggen dat ze eerst gewoon bij de supermarkt zou starten, maar Kim moedigde haar aan: ‘Volg je hart, go for it girl!’ Je begrijpt dat Noa het sindsdien nergens anders meer over heeft. Ze slaapt zelfs onder een dekbed met de Amerikaanse vlag erop.”
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het worden bijzondere feestdagen voor Anne-Marie Rozing en vriendin Laura. Ze vieren voor het eerst kerst met hun zoontje Jules in hun midden. En die knusse kerstdagen gaan niet voorbij zonder leuke tradities. Wij spraken Anne-Marie over de kerstplannen met baby Jules.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.