Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat advies gebruiken. Elke week vertelt een lezeres daarom over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
Didem (29) is getrouwd met Bartu (30) en moeder van Sami (4) en Nina (9 maanden).
“Sinds ik moeder ben, heb ik gruwelijk last van fomo: fear of missing out. Niet omdat ik nauwelijks meer uitga, en ’s avonds doorgaans al om tien uur mijn bed induik. Ik ben bang dat ik buiten de moedergroepjes val. En dat terwijl ik er helemaal niet bij wil horen.
Lees verder onder de advertentie
Vriendinnen
Ik heb vriendinnen zat, en op mijn vrije dagen ben ik blij als ik een momentje voor mezelf weet te vinden. In groepsapps van school en de buurvrouwen die ook allemaal jonge kinderen hebben, worden wekelijks koffieochtenden en speelmiddagen georganiseerd – waarbij de laatste niet zelden uitmonden in borrels waar alle roddels uit de buurt en van het schoolplein over tafel vliegen. Ik krijg er de kriebels ben, en houd me doorgaans op de achtergrond. Maar tegelijkertijd ben ik bang om daardoor buitengesloten te worden. Nogal tegenstrijdige gevoelens, niet?
Wanneer ik moeders uit die groepjes tegenkom maak ik altijd een praatje, en Sami speelt met een aantal van hun kinderen. Maar wanneer ze me uitnodigen om ook koffie te komen drinken op onze vrije vrijdag, vliegt het me aan. Eens in de zoveel tijd zeg ik ja, om compleet uitgeput weer thuis te komen.
“Ver van wegblijven, zegt mijn gevoel, maar ik wil geen paria zijn”
Lees verder onder de advertentie
Ik heb altijd het gevoel dat iedereen elkaar beoordeelt op haar moederschap, of roddelt zodra iemand de bijeenkomst weer verlaat. Ver van wegblijven dus, zegt mijn gevoel, maar ik wil geen paria zijn. Het lijkt de middelbare school wel weer. Hoe vind ik hier een goede weg in?”
Wil je nog meer mooie en herkenbare verhalen van mede-mama’s lezen? Neem nu een abonnement en ontvang Kek Mama elke maand als eerst op jouw deurmat.
Boys moms weten: zoons kunnen heftig zijn. Zo ook het zoontje van Frida, toen ze op vakantie was in Kroatië met haar gezin. Hij legde eigenhandig het hele zwembad plat. Per ongeluk.
Wie herinnert zich boerin Janine niet uit Boer zoekt Vrouw 2021? Vanuit haar idyllische plekje in Limburg ging de schapenboerin op zoek naar de liefde. En jawel: die vond ze bij Sander uit Friesland. De twee moesten flink wat kilometers overbruggen en hun relatie kende ups en downs, maar opgeven? Ho maar. Inmiddels is hun […]
In Een huis vol draait het dit keer allemaal om de drie maanden oude Billie Jean. Terwijl haar oudere broers en zussen in een simpel badje belandden, krijgt de jongste telg een luxe behandeling: een dagje baby-spa. Inclusief bubbelbad en nekfloat.
Presentator Daphne Bunskoek (51) koos er bewust voor om geen kinderen te krijgen. In de GRAPES Podcast vertelt ze aan Bridget Maasland (50) waarom het leven in de perfecte gezinsbubbel haar niet gelukkig zou maken.
Als ouder doe je veel voor je kinderen. Je zit urenlang op een hard bankje in een speeltuin, omdat zij zevenhonderd keer van de glijbaan willen. Of je bezoekt een zogenoemd krijspaleis of een benauwd binnenzwembad, omdat zij daar zo gelukkig van worden.
Elke ouder weet: er komt een moment en dan pikt je kind iets op wat ie absoluut niet had mogen horen. Zo liet de vijfjarige Hugo op een subtiele, maar duidelijke manier weten hoe zijn vader over bepaalde collega’s denkt.