Voetbal, paardrijden, ballet, judo: de keuze is reuze. Mogen jouw kinderen zelf een sport uitkiezen of heb je als ouder (stiekem) een voorkeur? We vroegen het jullie met een stelling op social media.
Lees verder onder de advertentie
Een greep uit de antwoorden.
Kinderen mogen zelf sport uitkiezen
Femke: “Ze mochten wel zelf kiezen, buiten zwemles om, maar wel gestuurd. Sporten uitproberen die je bij ze vindt passen.”
Sharon: “Eerst zwemdiploma halen en daarna kunnen ze doen wat ze willen.”
Liette: “Ja, zolang het betaalbaar blijft en in de buurt is. Maar mijn dochtertje wil graag op dansen, voetbal, turnen en hockey en dat kan niet allemaal tegelijk, dus als ze zelf mag kiezen, dan is het iedere week wat anders.”
Laura: “2 verplichtingen. Zwemles (uiteraard) en zelfverdediging. Karate of judo… Als dat geweest is (de basis) dan mogen ze zelf kiezen, of doorgaan of iets anders.”
Annoeska: “Ja, we hopen stiekem alleen geen paardrijden want hebben een hekel aan die beesten en motorcross omdat het flink wat kost en onderhoud enzo. Zwemles is ze wel verplicht.”
Kim: “In de toekomst wel (mijn zoon is nog geen 2) maar wel als het (financieel) haalbaar blijft. Het belangrijkste is dat hij iets gaat doen wat hij leuk vindt en het geen ruzie wordt om hem ernaartoe te brengen.”
Thera: “Tuurlijk, zwemles moet en daarna en verder zelf weten en bij een een eigen gekozen team sport wel het jaar afmaken.”
Karin: “Ja en nee. Ik werk onregelmatig, en we hebben 3 kinderen. Het moet wel passen en haalbaar zijn.”
Reinate: “Ja natuurlijk. Ze kiezen hun eigen sport, ik toch ook?? Toch vond ik het wel altijd goed dat ze bij verschillende sporten proefles namen. Zo konden ze het verschil ervaren en een zo goed mogelijke keuze maken.”
Wil je nog meer mooie en herkenbare verhalen van mede-mama’s lezen? Neem nu een abonnement en ontvang Kek Mama elke maand als eerst op jouw deurmat.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]