Of je kind nu een echte fijnproever of een kieskeurige eter is, het menu van je kleintje kan een enorme zoektocht zijn. Wat eet een dreumes op een dag? En hoeveel eet een peuter nou écht? Wij geven je een realistisch kijkje in de keuken van andere ouders. Deze week het menu van Noor.
Lees verder onder de advertentie
Fréderique is moeder van de 1-jarige Noor en deelt met ons het dagmenu van haar dreumes.
“Mijn kleine smulpaap van 13 maanden maakte er vandaag een culinair avontuur van, met één opvallende voorkeur: eten, ja graag. Drinken? Daar had de kleine meid absoluut geen zin in. Dit is hoe haar dag verliep:
Lees verder onder de advertentie
06.30 – Weinig melk, maar genoeg brood met pindakaas
De dag begint zoals altijd vroeg, heel vroeg. Ik geef mijn dreumes een warme fles melk, maar daar heeft ze weinig trek in. De helft drinkt ze op. Ik laat haar nog een half uurtje spelen tot het ontbijt. Een boterham met pindakaas wordt enthousiast verslonden. Geen gekibbel, geen gesmeer en geen broodstukjes die fanatiek op de grond worden gesmeten. Maar bij haar bekertje melk schudt ze resoluut haar hoofd: ‘Nee, mama, nee.’ Nou ja, dat zegt ze niet letterlijk, maar haar blik spreekt boekdelen.
Lees verder onder de advertentie
09.30 – Banaan als tussendoortje
Fruitmoment! Een banaan is altijd een hit. Noor eet hem op alsof het haar laatste is. Binnen een mum van tijd zijn de banenschijfjes in haar mond verdwenen. Haar drinkflesje met water zet ik ernaast, maar nee hoor, ze kijkt er niet eens naar om. Zelfs een speels ‘Kijk, mama drinkt ook water!’ krijgt haar niet overtuigd. ‘Drink jij maar lekker, mam’, lijkt haar gezicht te zeggen.
12.30 – Twee boterhammen met appelstroop en smeerkaas en plakjes komkommer
Bij de lunch krijg ik zowaar applaus van mijn dreumes. Twee boterhammen, één met appelstroop en één met smeerkaas, verdwijnen in rap tempo. Een paar plakjes komkommer erbij, en Noor is helemaal in haar nopjes. Haar beker lauwe thee? Die mag ik wel meteen weer opruimen. Haar reactie: een pets tegen haar drinkbeker.
Lees verder onder de advertentie
15.00 – Mini maiswafels en mandarijn als snack
Tijd voor iets knapperigs. Een handje mini maiswafels wordt met veel enthousiasme ontvangen. Ondertussen probeer ik weer wat water aan te bieden, maar Noor heeft andere prioriteiten: eten boven alles. Geen drinken. Na haar maiswafel geef ik haar nog een paar partjes mandarijn. Mocht ze de rest van de dag ook nog slecht drinken, dan krijgt ze hierdoor toch nog een klein beetje vocht binnen, hoop ik dan maar.
Lees verder onder de advertentie
18.00 – Macaroni met spinazie en kip
Macaroni met spinazie en kip. Noor zit te stralen in haar kinderstoel en lepelt met haar eigen vorkje – nou ja, probeert het – de macaroni naar binnen. Ik ben onder de indruk van haar eetlust. En toch, als ik haar bekertje water erbij zet, doet ze alsof het gewoon niet bestaat. Madame weet wat ze wil, en drinken hoort daar niet bij.
Voor het slapengaan probeer ik nog een laatste poging met melk. ‘Kijk, een lekker flesje melk voor jou, Noor!’ Ze zucht, pakt het flesje even aan, maar geeft het terug. Ze heeft vandaag duidelijk geen zin in drinken. Ik probeer niet direct in de stress te schieten. Er zou toch niks aan de hand zijn?
Conclusie van de dag
Noor heeft vandaag alles gegeten wat los en vast zat: boterhammen, fruit, macaroni. Maar drinken? Niet te doen. Morgen probeer ik het opnieuw. Dit keer met ijsblokjes en fancy rietje voor onze dreumes?”
Je in je tienerjaren aangetrokken voelen tot iemand die wat ouder is, is niet ongewoon. Maar wat doe je als je dochter van vijftien verliefd wordt op de buurman? Een man van 35, die ook nog eens een paar deuren verderop woont?
Een leerkracht vertelt iedere week aan Kek Mama wat ze meemaakt. Deze keer: Juf Saar (33) geeft les aan groep vier als een leerling een geheimpje komt vertellen.
Je zou denken dat de royals alles in huis hebben wat hun hartje begeert én nog een beetje meer. Maar wanneer Koningin Máxima terugblikt op haar tijd als kersverse moeder, doet ze een bijzondere onthulling.
Zakgeld. We hebben er allemaal onze eigen ideeën over. De één begint als hun kind acht jaar is met 1 of 2 euro per week. De ander wacht tot hun kind twaalf jaar is en geeft 6 of 7 euro. Maar Ceyda’s broer? Die heeft dat bedrag gewoon keer honderd gedaan. Zijn kinderen krijgen maar […]
Ellen is trajectbegeleider in het voortgezet speciaal onderwijs, thrillerauteur bij uitgeverij De Fontein, moeder van Lewis en Miles (13 en 10) uit een vorige relatie en Sophia (2) en baby Aiden met haar vriend Nils. Volg haar op Instagram.
Louise (37) heeft samen met haar man Gijs (40) drie kinderen. Twee dochters Beau (7), Lauren (5) en de grote trots van haar man, zoon Julian (3). Voordat ze aan kinderen begonnen hebben ze besproken hoe ze de opvoeding en rolverdeling zouden aanpakken, alleen van die afspraken is niks terechtgekomen. Hij doet zich voor als […]