Zodra de klantjes zijn opgehaald en poorten van de crèche sluiten, bespreken de leidsters de eigenaardigheden van de ouders. Want reken maar dat die er zijn.
Lees verder onder de advertentie
Irma: “Meteen toen ik het flesje gekolfde melk opendraaide, rook ik het: een penetrante knoflookgeur. Het benam me de adem. Ik liet het aan een collega ruiken en zij begon bijna te kokhalzen. Deze voeding kon ik onmogelijk aan baby Olivier voorschotelen, dan had hij geroken alsof-ie net drie broodjes shoarma op had. Ik had dus geen andere keuze dan de moedermelk weg te gooien.
Lees verder onder de advertentie
Toen Oliviers moeder hem later die middag kwam ophalen, vertelde ik haar over de bizarre knoflookwalm. Ze schoot keihard in de lach en bekende dat ze de avond ervoor flink had lopen schranzen bij de Italiaan en niet op een teentje knoflook meer of minder had gekeken.”
Paula: “Wat hebben wij op het dagverblijf vaak gelachen om de familie Van Meer. Onwijs lieve mensen, maar zo ontzettend chaotisch. We waren dan ook best verbaasd toen zij een derde kind kregen, aangezien ze het leven met twee kinderen al amper in goede banen konden leiden. Hun derde kindje kwam uiteraard ook op ons kinderdagverblijf. En ja hoor: geregeld vergaten ze het jochie op te halen, dan kwam vader of moeder bezweet aanrennen net voor sluitingstijd of zelfs daarna.
“Vader of moeder kwam bezweet aanrennen net voor sluitingstijd of zelfs daarna”
Lees verder onder de advertentie
Op een dag na de zomervakantie vertelde de moeder mij dat ze met het gezin op vakantie waren gegaan, toen ze na een halfuur rijden vanaf de achterbank hun oudste hoorde vragen waar zijn babybroertje toch was. Die zat dus nog thuis in z’n Maxi-Cosi in de gang te wachten op zijn familie. Ik verbaas me er nog steeds over dat deze moeder mij dit verhaal eerlijk en zonder schaamte vertelde.”
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Deborah (30) is samen met haar man en moeder van twee zoons Jake (4) en Cody (2). Ze schrijft over het moederschap, verlies en herstel na haar postnatale depressie. Je kunt haar ook volgen op Instagram.
Waarom gaan sommige kinderen moeiteloos hun eigen weg, terwijl anderen zich snel laten meeslepen door de mening van de groep? Vaak heeft dat minder te maken met karakter dan met lessen die iemand al vroeg in het leven heeft meegekregen.
Bernike (29) is getrouwd met Ruben (31) en moeder van een dochter (1). In haar columns schrijft ze scherp, geestig en met zelfspot over de realiteit van het jonge ouderschap – waarbij ze oog heeft voor het absurde in het alledaagse.
Wanneer er wordt gesproken over ouders en videogames, gaat het meestal over schermtijdregels, leeftijdsgrenzen of ouders die meekijken terwijl hun kinderen spelen. Maar een grote groep gamers blijft vaak buiten beeld: ouders die zelf gamen.
De term ‘narcist’ wordt tegenwoordig te pas en te onpas gebruikt. Op sociale media krijgt vrijwel iedereen die egoïstisch, arrogant of manipulatief overkomt al snel dat label opgeplakt.
Sommige herinneringen krijgen pas jaren later een heel andere betekenis. Dat geldt ook voor Roxeanne Hazes en haar broer André Hazes Jr., die in hun podcast ADHAZES terugblikken op de laatste maanden die ze met hun vader doorbrachten. Wat toen aanvoelde als spontane momenten, roept achteraf nieuwe vragen op.