Het is vaak een onderwerp van gesprek onder moeders: hoe combineer je een goede nachtrust met de zorg voor een baby? Voor Sabine (32) is de oplossing simpel: ze heeft een au pair die bij haar woont en haar dochtertje van 6 maanden dag en nacht verzorgt. “Dit is voor ons de perfecte oplossing, al krijg ik vaak kritiek van anderen.”
Lees verder onder de advertentie
Sabine: “Mijn dochtertje, Tess, was nog maar twee weken oud toen ik voor haar voor het eerst alleen achterliet bij de au pair om een middagje te gaan shoppen. Ik weet dat veel mensen dit raar vinden en dat ze vinden dat ik geen goede moeder ben omdat ik niet elke minuut van de dag bij haar ben. Maar ik geloof dat een uitgeruste en vrolijke moeder een betere moeder is.
Lees verder onder de advertentie
Dag en nacht een au pair
Onze au pair, Maria, komt uit Spanje en woont bij ons sinds Tess geboren is. Ze is ontzettend lief en geduldig, en ik vertrouw haar volledig met de zorg voor mijn dochter. Maria zorgt ’s nachts voor Tess als ze huilt en geeft haar een flesje, zodat ik door kan slapen. Ik weet dat er mensen zijn die vinden dat dit slecht is voor de band tussen mij en Tess, maar ik ben het daar niet mee eens.
Het hebben van een goede nachtrust maakt mij namelijk een leukere en geduldigere moeder. Als ik ’s nachts voldoende slaap, heb ik overdag meer energie en geduld om met Tess te spelen en haar te verzorgen of troosten als ze huilt. Ik kan me voorstellen dat het anders zou zijn als ik elke nacht meerdere keren wakker zou moeten worden om haar te troosten en een flesje te geven. Dan zou ik waarschijnlijk overdag moe en prikkelbaar zijn, wat ook niet goed zou zijn voor onze band.
Tweede moederfiguur
Natuurlijk zijn er momenten waarop ik me afvraag of ik de juiste keuzes maak. Maar als ik zie hoe blij en gezond Tess is, weet ik dat we het goed doen. Ze lacht veel, is nieuwsgierig en ontwikkelt zich goed. Bovendien is Maria niet alleen een hulp, maar ook een soort tweede moederfiguur voor Tess. Ze houden echt van elkaar, en dat is prachtig om te zien.
Lees verder onder de advertentie
Sommige mensen zeggen dat ik te snel weer mijn eigen ding ben gaan doen en dat ik daardoor een belangrijke tijd met mijn baby mis. Maar ik geloof dat het ook belangrijk is om tijd voor mezelf te hebben. Als ik bijvoorbeeld een middagje ga shoppen of met vriendinnen afspreek, kom ik daarna weer opgeladen thuis. Die momenten zijn voor mij essentieel om de balans te bewaren.
Altijd energie
Wat ik uiteindelijk wil zeggen, is dat elke moeder haar eigen manier moet vinden om het moederschap te combineren met de rest van haar leven. Voor mij werkt het om een au pair te hebben die 24/7 voor Tess zorgt. Dit betekent niet dat ik minder van mijn dochter houd of dat ik geen goede band met haar heb. Integendeel, ik geloof dat onze band juist sterker is omdat ik altijd de energie heb om er echt voor haar te zijn.
Lees verder onder de advertentie
Dus ja, ik begrijp dat mijn aanpak niet voor iedereen is, en dat is oké. Het belangrijkste is dat Tess gelukkig is en dat wij als gezin goed functioneren. En dat is precies wat we doen.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Voor veel vrouwen is een zwangerschap een periode vol blijdschap, spanning en verwachting. Maar voor Jennifer Hoffman kwam daar ook iets anders bij kijken: het gevoel dat ze zich moest verantwoorden voor haar leeftijd.
Een bakfiets aanschaffen is één ding. Er vervolgens ook nog mee op vakantie gaan met twee jonge kinderen vraagt om een flinke dosis vertrouwen. Frederique deed het. En kwam verrassend enthousiast terug.
Werkende moeders krijgen anno 2026 alle vrijheid, zeggen we graag in Nederland. Maar volgens presentator en schrijver Lisa Loeb is er nog behoorlijk wat sprake van schijnvrijheid.
Fans van Een huis vol kunnen hun hart waarschijnlijk weer ophalen, want de kans is groot dat het populaire NPO-programma in de zomer van 2026 terugkeert op televisie.
Een paar maanden geleden was het nog afwachten hoe de nieuwe liefdessituatie van André Hazes eruit zou gaan zien binnen zijn gezin, maar inmiddels lijkt alles op z’n plek te vallen.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Wendy, die door het mooie Moederdagcadeau wat haar man haar gaf wist dat ze wilde scheiden.