Moet je kind in z’n eigen bed slapen? Daarover zijn de meningen verdeeld. Moeder en blogger Alicia Stein heeft er geen problemen mee dat haar zoon in hun kamer slaapt. Ook al is hij al 11.
Lees verder onder de advertentie
‘Het gebeurt vaker dan je denkt’, schrijft ze op Scary Mommy.
Bedenkingen
De zoon van Alicia is 11. ‘Hij is een vrolijke, eigenwijze knul die op z’n eigen benen staat’, vertelt ze. ‘Maar hij slaapt wel welke nacht in onze kamer: in een klein bed naast dat van ons.’ Alicia begrijpt dat veel ouders daar hun bedenkingen bij zullen hebben. ‘Kan me niets schelen’, zegt ze, ‘en echt: het gebeurt vaker dan je denkt.’
Toen haar zoon een baby was, begon Alicia met co-sleeping. ‘Het maakte de nachten een stuk makkelijker. Maar ook toen hij een kleuter werd, zei ik dat hij altijd welkom was bij ons. Sinds zijn vijfde heeft hij zijn eigen kamer en z’n eigen bed. Maar daar slaapt hij niet vaak. Het liefst is hij in onze kamer.’ Haar zoon voelt zich daar veilig en komt beter in slaap, zegt Alicia. ‘Bij ons in bed praat hij over zijn gevoelens, vooral sinds hij ouder is.’
Lees verder onder de advertentie
‘Goed voor de band’
Hoe zit het dan met haar man? ‘Hij vindt het prima’, zegt Alicia. ‘En wij hebben echt wel genoeg oog voor elkaar. Als onze zoon slaapt, genieten wij van elkaar in andere kamers van ons huis.’ Alicia is niet van plan haar tienerzoon binnenkort naar z’n eigen kamer te sturen. ‘Ik ben blij dat wij hem hiermee kunnen helpen. Samen slapen is goed voor onze band. En je dacht toch niet dat hij voor altijd bij zijn ouders wil slapen? Z’n puberteit zit er aan te komen, dus dan zal-ie zo snel als hij kan z’n eigen kamer opzoeken. Tot die tijd vind ik het prima zo.’
Veel mensen denken bij een goede opvoeding meteen aan liefde, aandacht of de juiste middelen. Maar uit nieuw onderzoek van Harvard University komt een andere factor naar voren die opvallend veel invloed heeft op de ontwikkeling van kinderen.
Fantastisch babynieuws! Jennifer Hoffman is bevallen van een dochtertje. Op Instagram deelt de 45-jarige actrice de eerste foto van het meisje en laat ze weten dat hun gezin nu compleet voelt.
Opa’s en oma’ kunnen een heerlijke extra laag liefde en koekjes toevoegen aan het leven van je kind. Of… net dat beetje chaos, bemoeienis of verwarring brengen waar je als ouder niet altijd op zit te wachten.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: we zijn toch allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Romée en Johnny.
Voor veel vrouwen is een zwangerschap een periode vol blijdschap, spanning en verwachting. Maar voor Jennifer Hoffman kwam daar ook iets anders bij kijken: het gevoel dat ze zich moest verantwoorden voor haar leeftijd.