Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
Lees verder onder de advertentie
Marleen (49), getrouwd met Sjoerd (47), moeder van Gijs (12) en Imke (10): “Gijs gamet natuurlijk ook, laten we eerlijk zijn. Maar hij heeft nog een grote hobby: fossielen. Hij vindt het mega interessant, is nooit uit de “dino-fase” gekomen en hij verzamelt ook fossielen en edelstenen. Hij heeft een kast in z’n kamer waar hij al zijn vondsten tentoonstelt.
Lees verder onder de advertentie
Meneer in de krant
Onlangs las mijn man in de krant een advertentie van een oudere man die graag iemand blij wilde maken met zijn fossielencollectie. Hij was er zelf gek op, maar zijn kinderen niet, en hij wilde dat het goed terecht kwam voordat hij zou komen te overlijden. Mijn man belde meteen en een paar dagen later gingen hij en Gijs samen op pad.
Het bleek een vriendelijke meneer die een paar dorpen verderop woonde, met een enorme collectie fossielen, edelstenen, haaientanden en dat soort dingen. Gijs was door het dolle heen en was volledig gebiologeerd door de verzameling van die man. Hij luisterde naar alles wat de meneer over de spullen te vertellen had en mocht toen dingen uitzoeken die hem het meest aanspraken.
Fossielencollectie
Die meneer heeft Gijs hier zó blij mee gemaakt. Hij praat al weken over niks anders, kan alles oplepelen wat die man erover verteld heeft en heeft een hele nieuwe indeling in zijn kast gemaakt. Daar zwelt je moederhart toch van op. Ze hebben afgesproken dat als er geen andere gegadigden zich melden, hij opnieuw mag langskomen om nog wat moois uit te zoeken. Gijs kan niet wachten. Ik denk dat ik zelf nog langs ga met een bos bloemen, zo ontzettend leuk vind ik het.”
Lees verder onder de advertentie
Auto’s, ook zo’n hobby van veel mannen als zoons (of vrouwen en dochters, laten we het inclusief houden). Zo ook de broer en zoon van Priya. En dat leverde een hilarisch tafereel op. Je leest het hier.
Soms gebeuren er dingen die je nooit verwacht… zoals bevallen tussen de frietjes en milkshakes. Voor Alyce Rotunda uit Michigan werd dit werkelijkheid toen haar vierde kindje besloot niet te wachten tot het ziekenhuis. Haar dochtertje Matilda (inmiddels liefkozend McTilly genoemd) maakte haar entree op een parkeerplaats van McDonald’s, vertelt ze aan TODAY.
Soms voelt het moederschap een beetje alsof je een volle inbox probeert leeg te werken terwijl er continu nieuwe mails binnenploppen. Werk, partner, boodschappen, administratie, vriendinnen die je alweer veel te lang niet hebt gezien… en oh ja, die kinderen die ook nog aandacht, hulp met huiswerk en een fatsoenlijke maaltijd willen. Geen wonder dat […]
Geheimen fluisteren, eindeloos knuffelen, hun mening geven (soms nogal luid): een kind laat met verrassende signalen zien dat het zich veilig voelt bij je. Wij delen er een paar.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Hoe vaak zeg jij ‘ja’ tegen je kind terwijl je eigenlijk ‘nee’ bedoelt? Dat moment herkennen bijna alle ouders weleens. Soms zeg je ‘ja’ omdat het makkelijk is, omdat je hoofd vol zit of omdat je even geen zin in hebt in strijd.
Samen met zijn ex-man Rob, die inmiddels is overleden, heeft Leco van Zadelhoff een dochter genaamd Robbie. Zadelhoff was recent te gast bij het programma De Kist, waar zowel zijn voormalige relatie als zijn rol als vader centraal stonden.