Sommige vrouwen klagen dat hun man te veel van huis is, maar voor Rosa (34) geldt dat zeker niet. Zij zou juist willen dat haar man af en toe eens niet thuis was. “Het grootste probleem is, dat hij er al-tijd is. Naast dat hij thuis werkt, heeft hij ook nauwelijks een sociaal leven”, vertelt ze aan Kek Mama.
Lees verder onder de advertentie
“Mijn man Thijn en ik zijn al tien jaar samen. We hebben drie kinderen van 8, 6 en 3 jaar oud. We zijn over het algemeen heel gelukkig en hebben weinig te klagen. We hebben een leuk huis, de kinderen doen het goed op school en we hebben goede relaties met onze families.
Mijn man is altijd thuis
Toch is er iets waar ik de laatste paar jaar tegenaanloop. Sinds een jaar of vijf zijn we namelijk allebei zzp’er en werken we daardoor allebei vanuit huis. Op een enkele keer een afspraak buiten de deur na, zitten we dus veel bij elkaar op de lip.
In het begin vond ik het heerlijk. Ik kon hem altijd om hulp vragen in het huishouden, de kleintjes hoefden niet mee naar school om de oudste op te halen, omdat er altijd één van ons thuis kon blijven. Bovendien vond ik het gewoon gezellig. Hij is mijn beste vriend, dus het is fijn om samen tijd door te kunnen brengen.
‘Op een enkele keer een afspraak buiten de deur na, zitten we dus veel bij elkaar op de lip.’
Lees verder onder de advertentie
Geen vrienden of sociaal leven
Toch merk ik dat het de laatste tijd steeds meer begint te irriteren. De kinderen worden ouder en zelfstandiger en ik heb zijn hulp minder nodig. Maar het grootste probleem is, dat hij er al-tijd is. Naast dat hij thuis werkt, heeft hij ook nauwelijks een sociaal leven.
Hij heeft geen hobby’s en geen vrienden. Dat klinkt zielig, maar hij heeft daar zelf ook geen behoefte aan. Het is namelijk niet zo dat hij niet sociaal is. Op het schoolplein of in de buurt maakt hij altijd met iedereen een praatje, maar het zijn geen echte vriendschappen. Geen mensen waar hij weleens mee afspreekt.
Lees verder onder de advertentie
Het beangstigt me
Je zou zeggen dat het prima is, als hij zich er ook prima bij voelt, maar voor mij voelt het soms benauwend. Naast zijn familie ben ik de enige waarmee hij écht praat en dingen onderneemt. Ik zou zo graag willen dat hij ook eens met anderen iets gaat doen. Als is het alleen al omdat ik me dan zelf minder schuldig voel als ik met vriendinnen afspreek. Maar ook omdat ik dan misschien af en toe het huis voor mezelf heb.
Lees verder onder de advertentie
Ik probeer hem er ook toe aan te sporen, opper hobby’s en benoem regelmatig dat hij weleens af kan spreken met die mensen waar hij een leuke klik mee lijkt te hebben. Soms zegt hij dat het een goed idee is, maar het gebeurt uiteindelijk nooit. We zijn in de dertig en straks zijn de kinderen ouder en hebben we alleen elkaar nog, dat beangstigt me wel.”
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Natuurlijk hoop je dat je kind later een beetje aardig is voor de mensen om zich heen. Dat-ie iemand helpt die valt, niet voordringt bij de bakker en ooit uit zichzelf zijn broer of zus een koekje aanbiedt. Dat laatste is misschien wat ambitieus. Maar hoe leer je een kind eigenlijk om vriendelijk en empathisch […]
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Erica’s dochter heeft een half jaar verkering met een jongen die ze tijdens de vakantie heeft ontmoet. Ze zijn allebei vijftien en stapelgek op elkaar. Alleen woont hij anderhalf uur verderop. Daarom wil ze bij hem blijven slapen. Erica vindt dat prima, maar haar man denkt daar héél anders over.
Lady Gaga en haar verloofde Michael Polansky hebben hun eerste kind verwelkomd, werd vorige week bekend. Nu blijkt dat ze al maanden geleden is bevallen.
Een broek, spijkerrok of gewone jurk? Lou (7) bedankt ervoor. Marloes’ dochter weigert gewone kleding aan te trekken. Als het aan haar ligt, vertrekt ze iedere ochtend in een prinsessenjurk naar school.