Blogger Laura Mazza heeft op Facebook een belangrijke boodschap voor andere moeders: zit het niet altijd mee, dan ben je echt niet meteen een slechte moeder.
Lees verder onder de advertentie
Haar post is al dik vierduizend keer geliket.
‘Ik heb het overleefd’
‘Ik was die moeder wier pinpas in de supermarkt werd geweigerd en daarom haar boodschappen terug moest zetten’, schrijft ze. ‘Maar ik heb het overleefd. Ook was ik die moeder die in haar auto junkfood at om haar emoties te onderdrukken, maar ik heb het overleefd. Ik was ook de moeder van wie haar kind een ander kind duwde, waarna iedereen naar mij keek alsof ik een slecht mens was, maar ik heb het overleefd.’
Laura vergeleek zichzelf vaak met andere moeders: ‘Ik wilde zijn zoals de ‘perfecte moeders’. De vrouwen met modelkinderen op Instagram die hun zaakjes op orde hadden.’ Toch raapte ze zichzelf altijd weer bij elkaar. ‘Omdat mijn familie het waard is. En omdat ik het waard ben.’ Wat ze hiermee wil zeggen? Dat, ondanks dat het moederschap loodzwaar is, je het altijd aankunt. Ook op moeilijke momenten.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Een relatie die goed voelt, geeft energie in plaats van energie te kosten. Het zijn de mensen bij wie je jezelf kunt zijn, bij wie je je gezien voelt en bij wie je na een gesprek vaak net iets lichter de deur uitloopt. Zulke verbindingen zijn waardevol, maar ontstaan niet vanzelf.
Je neemt je voor om dit jaar écht alleen het hoognodige mee te nemen. Tot je jezelf betrapt terwijl je een vierde bikini, een spelletjeskast voor de kinderen en “voor de zekerheid” nóg een vest in je koffer stopt.
Kinderen, luchthavens en op tijd komen: het is nogal een uitdaging. Als je kinderen dan ook nog verstoppertje gaan spelen en er eentje spoorloos verdwenen blijkt, slaat de paniek al snel toe.
Een samengesteld gezin vormen is altijd spannend. Ook voor Ellen Callebout, de partner van Studio 100-baas Gert Verhulst. In de Vlaamse podcast Peter Van de Veire & De Zandloper vertelt ze over het moment waarop ze Viktor en Marie Verhulst voor het eerst ontmoette.