Elke moeder kent zo’n strijd. Zo’n totaal onnodige, maar toch eindeloos durende strijd met een peuter. En als je dan ook nog eens commentaar krijgt van een onbekende op straat doet dat je spreekwoordelijke emmer helemaal overlopen. Jade (30) vertelt er meer over.
Lees verder onder de advertentie
Jade: “Deze week had ik bonje met mijn peuter vanwege haar wanten. In een poging om naar de supermarkt te wandelen, weigerde mijn dochter haar wanten aan te trekken, met een ongekende felheid. Ik had álles geprobeerd. Wanten met haar lievelingsfiguurtjes erop, handschoenen ‘net als mama’, maar het had allemaal geen zin. Zodra ik ze aantrok, werden ze woedend van haar handen getrokken.
Lees verder onder de advertentie
Ontbrekende wanten
Dus daar stond ik dan op een ijskoude dinsdagochtend. Peuter in een dikke jas, muts op, sjaal om, maar met blote knuistjes. Ik zuchtte. Die kleine handjes gaan vanzelf koud aanvoelen, dan zal ze haar wanten heus wel aan willen, toch? Nou, nee dus. Ze huppelde koppig, maar vrolijk voor mij uit, richting de supermarkt.
Tot we haar tegenkwamen. Een dame op leeftijd, strak opgemaakt, mantelpakje aan en een blik alsof ze me zojuist op heterdaad betrapte. ‘Nou nou’, zei ze, met een afkeurende blik naar mijn dochter. ‘Geen wanten? In deze kou?’ Ze schudde haar hoofd. ‘Wat onverantwoord van mama. Tja, sommige moeders..”
Uitbarsting
Het is alsof een vulkaan in mij uitbarstte. Dagelijkse strijd om de meest onzinnige dingen, slapeloze nachten, de eindeloze discussies over kleding, eten, tandenpoetsen, alles kwam samen. ‘Oh, u heeft gelijk!’ riep ik het uit, terwijl ik overdreven in mijn tas rommel. ‘Ik wás helemaal vergeten dat ik vandaag wél een perfecte moeder moest zijn! Stom van me. Morgen weer een nieuwe poging. Maar bedankt voor uw ongevraagde oordeel, daar kan ik echt wat mee!’
Lees verder onder de advertentie
Mis niks van Kek
Volg ons kanaal en lees als eerste nieuwe verhalen en columns
Ze deinsde achteruit, duidelijk niet gewend dat ‘sommige moeders’ gewoon terugpraten. Mijn dochter keek me verbaasd aan en greep mijn hand. Koud, maar nog steeds geen enkele intentie om die verdomde wanten aan te trekken. Met een hoofd dat nog nagloeide van boosheid liep ik verder, terwijl ik de dame iets hoor mompelen over ‘de generaties van tegenwoordig’. Achja, sommige moeders… die laten hun kinderen zelf voelen waarom wanten toch best handig kunnen zijn.”
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
In het tv-programma De Klassenavond houdt Irene Schouten het niet droog als het gaat over haar moeder, die acht jaar geleden een hersenbloeding kreeg. Op goede dagen weet ze dat ze oma is.