Dat een eigen kind voor een heel andere kijk op het leven zorgt, ondervond Lieke. Sinds ze moeder is kan ze zich beter verplaatsen in de ouders die ze als leerkracht tegenkomt.
Lees verder onder de advertentie
Lieke (33), leerkracht, moeder van Feline (2).
“Een eigen kind zorgt voor een heel andere kijk op het leven, en dus ook op het werk. Eerder bekeek ik alles vanuit mijn rol als leerkracht. Ik had oog voor de leerdoelen, het leerproces en zeker ook voor het kind, maar minder voor de ouders.
Nu ik zelf moeder ben kan ik me veel beter in hen verplaatsen. Ik begrijp nu pas hoe waanzinnig trots je kunt zijn op je kind. Evengoed begrijp ik beter dat het ouderschap zorgen met zich meebrengt. Tijdens oudergesprekken speel ik in op die eventuele bezorgdheid. Ik communiceer beter en luister meer naar wat ouders te vertellen hebben.
Als het op school niet lekker loopt, zeggen ouders soms dat ze er slapeloze nachten van hebben. Dat zal wel meevallen, dacht ik tot twee jaar geleden. Inmiddels weet ik: die lange nachten vol kopzorgen bestaan echt. En moet je bovendien hartstikke serieus nemen. Dat ik door mijn inlevingsvermogen ook voor ouders iets kan betekenen is een prachtige toevoeging aan mijn werk als leerkracht.”
Dit artikel staat in Kek Mama 08-2022.Met een abonnement op Kek Mama geniet je van mooie voordelen:*Goedkoper dan in de winkel*Lees elke maand als eerst Kek Mama*Gratis verzondenAbonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
Tussen werk, kinderen, boodschappen, sportclubs en die eindeloze wasmand blijft er soms weinig energie over voor elkaar. Waar je vroeger urenlang kon kletsen en elke avond de vonken door de slaapkamer vlogen, eindig je nu regelmatig samen lusteloos op de bank, terwijl jullie allebei gedachteloos door je telefoon scrollen.
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.