Wat als je erachter komt dat je kind op zijn eerste schooldag een half uur lang heeft staan huilen? Milenka ging er met gestrekt been in en lag dus meteen vanaf dag een in conflict met de juf.
Lees verder onder de advertentie
Milenka, samen met haar vriend, moeder van twee zoons (4 en 2): “Onze oudste zoon ging voor het eerst naar school. Hij vond het ontzettend spannend en moest hard huilen toen wij vertrokken. Hij klampte zich aan me vast en de juf moest hem echt van me af trekken voordat hij me losliet. Niet bepaald de start waarop je hoopt, want dan ga je natuurlijk met lood in je schoenen naar huis.
Lees verder onder de advertentie
Mijn schoonzus woont tegenover school en had beloofd dat ze even zou spieken als ze buiten aan het spelen waren, bedoeld om ons gerust te stellen dat hij waarschijnlijk gewoon lekker aan het spelen zou zijn. Viel dat even tegen. Naarmate de dag vorderde had ik nog steeds niks van haar gehoord, dus toen vroeg ik er zelf maar naar.
Is die juf nou helemaal?!
Ze reageerde terughoudend, maar stuurde uiteindelijk toch een filmpje. Van mijn zoon, op het schoolplein. In zijn eentje bij het hek, keihard huilend. De juf stond verderop en ze keek alleen maar, verder deed ze niks. Ze liep niet naar hem toe, ze ging hem niet troosten. Hij stond daar maar. Mijn schoonzus gaf aan dat mijn zoon het hele half uur dat er buiten gespeeld was, zo bij had gestaan. Ze twijfelde of ze het moest vertellen, want zij kent mij ook langer dan vandaag.
Dit ging ik niet over mijn kant laten gaan. Is die juf nou helemaal?! Dat arme kind, op zijn eerste schooldag! Hoe verzin je het. Met het ophalen ben ik op haar afgestampt en heb ik haar gezegd hoe schandalig ik het vond. Dat je in goed vertrouwen je kind ergens achterlaat en je er dan achter moet komen dat hij helemaal niet in goede handen was.
Heel benieuwd
In plaats van excuses kreeg ik een dreigement: ze was er niet van gediend dat zij gefilmd werd tijdens haar werk en zou hiermee naar de directie gaan. Ik heb geroepen dat ze dat zeker moest doen, want ík zou ook naar de directie gaan. Dat heb ik dus ook maar meteen gedaan. De eerste schooldag, meteen een enorme aanvaring met de juf.
Lees verder onder de advertentie
De directrice reageerde gelukkig wel begripvol en snapte dat ik hier absoluut geen fijn gevoel aan overhield. Er staat een gesprek gepland samen met de juf en de directie. Ik ben heel benieuwd wat ze te zeggen hebben.”
Sommige dingen kan je als moeder prima mee wegkomen, maar als vader is dat soms net even anders. Dat werd Jeanette pijnlijk duidelijk, toen haar man bijna in elkaar geslagen werd. Je leest het hier.
Carola de Koning (46) werkte als leerkracht en kindercoach en specialiseerde zich in stress bij kinderen. Nu is ze onderwijsdeskundige bij Wijzer over de Basisschool en ontwikkelt zij samen met haar team nieuwe leermiddelen. Ze is expert in toetsstress rondom toetsen van IEP, Leerling in beeld (Cito) en de Doorstroomtoets. In haar columns neemt ze […]
Sommige dingen kan je als moeder prima mee wegkomen, maar als vader is dat soms net even anders. Dat werd Jeanette pijnlijk duidelijk, toen haar man bijna in elkaar geslagen werd.
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Jorinde is al jaren gelukkig getrouwd met Kevin, maar sinds haar oudste zoon op school zit, ziet ze haar ex weer dagelijks. En dat levert toch wat verwarrende gevoelens op.
Buitenspelen is gezond: het stimuleert de fysieke ontwikkeling en draagt bij aan het mentaal welzijn van kinderen. Toch zijn er verschillende factoren die Nederlandse kinderen ervan weerhouden om vaker naar buiten te gaan, zo blijkt uit onderzoek van Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen.
Eindelijk was daar hét moment voor Joy en Daní: de gender reveal! Het stel verwacht binnenkort hun eerste kindje, maar worden het roze of blauwe muisjes voor het geliefde B&B Vol Liefde-koppel?