Helene van Santen is hoofdredacteur van Kek Mama. Ze woont samen met Navin en hun zoontjes Milo en Oliver.
Lees verder onder de advertentie
In mijn gezin hebben we allemaal één ding gemeen: we zijn zoetekauwen. Waar chocolade mijn favoriet is, hebben mijn beide jongens een heel grote liefde voor taart. Als ik het woord uitspreek, gooien ze hun armen in de lucht en juichen luidkeels.
Lees verder onder de advertentie
Taart
Het is zelfs zo erg dat Milo en Oliver heel vaak spelen dat er iemand jarig is. Dan bakken ze in hun (speelgoed)keukentje een taart en zingen spontaan: “Hieperdepiep… hoera!” Als ik dan vraag waarom ze zingen, antwoorden ze: “Milo/Ollie is jarig!” “Alweer?” “Ja!” knikken ze dan, alsof ze het zelf geloven. Nadat ze hun speelgoedgebakjes op hebben, vragen ze steevast om échte taart. Want, tja: “Dat hoort toch bij een verjaardag, mama?” Ik heb het uiteraard niet elke dag in huis, anders zouden we tonnetjerond zijn.
Naast taart eten vinden Milo en Ollie niets zo leuk als foto’s en filmpjes terugkijken van toen ze baby’s waren. Ze vinden het fascinerend om zichzelf in een mini-versie terug te zien. Milo zegt dan trots dat hij nu “heel groot” is, terwijl Ollie juist alle foto’s aanwijst waarop hij een speen in zijn mond heeft, waar hij blijkbaar met weemoed aan terugdenkt.
Lees verder onder de advertentie
Ik sta er tijdens het terugblikken altijd versteld van hoezeer de jongens zijn gegroeid en hoe snel de tijd toch gaat. Volgende maand worden ze drie. Eindelijk kunnen ze dan geen fantasie- maar hun échte verjaardag weer vieren. Ik weet nu al waar zij het meest naar uitkijken.
Het dochtertje van Famke had zo’n zin in het kinderfeestje op het strand van een van haar beste vriendinnetjes, maar het liep uit op veel pijn en verdriet. Het meisje bleek namelijk niet ingesmeerd te zijn en kwam vuurrood thuis. Ze was mega verbrand.
In de nieuwste aflevering van Het Waren Twee Fantastische Dagen op SBS6 doet Jaimie Vaes een boekje open. Ze vertelt openhartig over haar gewelddadige relatie met rapper Lil Kleine, aka Jorik.
Ruzie met je moeder: sommigen moeten er niet aan denken, voor anderen is het al jaren hun realiteit. Natasja en haar moeder kregen ruzie en sindsdien heeft haar moeder haar dochter niet eens kunnen zien opgroeien.
In Spanje hebben kinderen maar liefst drie maanden zomervakantie. In Nederland is dat maar (“maar?”) zes weken. Is het tijd om in Nederland de zomervakantie ook te verlengen? We vroegen het jullie.