Helene van Santen is hoofdredacteur van Kek Mama. Ze woont samen met Navin en hun zoontjes Milo en Oliver.
Lees verder onder de advertentie
In mijn gezin hebben we allemaal één ding gemeen: we zijn zoetekauwen. Waar chocolade mijn favoriet is, hebben mijn beide jongens een heel grote liefde voor taart. Als ik het woord uitspreek, gooien ze hun armen in de lucht en juichen luidkeels.
Taart
Het is zelfs zo erg dat Milo en Oliver heel vaak spelen dat er iemand jarig is. Dan bakken ze in hun (speelgoed)keukentje een taart en zingen spontaan: “Hieperdepiep… hoera!” Als ik dan vraag waarom ze zingen, antwoorden ze: “Milo/Ollie is jarig!” “Alweer?” “Ja!” knikken ze dan, alsof ze het zelf geloven. Nadat ze hun speelgoedgebakjes op hebben, vragen ze steevast om échte taart. Want, tja: “Dat hoort toch bij een verjaardag, mama?” Ik heb het uiteraard niet elke dag in huis, anders zouden we tonnetjerond zijn.
Naast taart eten vinden Milo en Ollie niets zo leuk als foto’s en filmpjes terugkijken van toen ze baby’s waren. Ze vinden het fascinerend om zichzelf in een mini-versie terug te zien. Milo zegt dan trots dat hij nu “heel groot” is, terwijl Ollie juist alle foto’s aanwijst waarop hij een speen in zijn mond heeft, waar hij blijkbaar met weemoed aan terugdenkt.
Lees verder onder de advertentie
Ik sta er tijdens het terugblikken altijd versteld van hoezeer de jongens zijn gegroeid en hoe snel de tijd toch gaat. Volgende maand worden ze drie. Eindelijk kunnen ze dan geen fantasie- maar hun échte verjaardag weer vieren. Ik weet nu al waar zij het meest naar uitkijken.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
De feestperiode is nog maar net begonnen, maar de stapel cadeaus van opa en oma groeit en groeit. Superlief natuurlijk, maar niet altijd nodig. Met deze tips blijft het gezellig en voorkom je dat jouw huis straks lijkt op een speelgoedmuseum.
Hilda Clevering (45), Sarah van Rooijen (38) en Lenke Melman (36) zijn alle drie moeder en weduwe. Ze ontmoetten elkaar via een lotgenotengroep op Facebook.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.