Het huisdier van je kind, hun oogappel, hun grootste liefde. En dan gaat ‘ie dood. Shit happens, maar of je kind hier ooit nog overheen komt, is de vraag. Of… je stelt het moment nog even uit. En nog eens. En nog eens. Zo ging het met de hamster van Merel en Fynn.
Lees verder onder de advertentie
Yara (39), samen met Mark (39), moeder van Merel (10) en Fynn (8): “Wij hebben dus een wonderhamster. Ja, heus. Nou ja, als je het onze kinderen vraagt, dan. Onze hamster Mylo is laatst maar liefst zeven jaar geworden, geloof het of niet.
Wonderhamster
Oké, oké, ik lieg mijn kinderen voor en nee, daar ben ik heus niet trots op. Het is uit noodzaak geboren. Ik heb bij mijn kinderen gewoon totaal geen ruggengraat, en toen driejarige Merel voor de tigste keer zei dat ze toch zoooo graag een hamster zou willen, zwichtte ik. Ze kreeg haar hamster en ze was er zielsgelukkig mee.
Lees verder onder de advertentie
Alleen… die betreffende hamster werd maar anderhalf jaar oud. Merel was zó dol op dat beestje en Fynn kreeg er juist een beetje een band mee. Mijn hart brak bij het idee dat ik hen moest vertellen dat Mylo dood was. Dus ik kocht stiekem een nieuwe. Gewoon, een grijze, net als Mylo. Ik hield mijn hart vast, maar ze hadden niks door.
Mylo 2.0 werd maar liefst drie jaar oud. Maar toen kwam ik weer op hetzelfde punt terecht: moest ik mijn lieve, kleine kindjes al op zo’n jonge leeftijd blootstellen aan de dood en het verdriet aandoen? Je raadt het al: dat kon ik niet. Dus ik heb hetzelfde trucje nog een keer uitgehaald. Dit ging er wat minder goed in bij Merel dan de eerste keer. Ze merkte dat hij zich anders gedroeg.
Lees verder onder de advertentie
Toch had ze geen argwaan meer, toen ik zei dat hij misschien wat knorriger was geworden, omdat hij toch ook al een dagje ouder werd. Inmiddels is Mylo 3.0 al zo’n tweeënhalf jaar oud, dus ik vrees dat het moment binnenkort weer gaat komen. En dit keer weet ik: ik kan het nu echt niet meer verkopen om hem te ruilen voor een nieuwe hamster. Ze zullen het merken. Dus als deze “wonderhamster” overlijdt, zal ik er toch aan moeten geloven.”
Liegen over de dood van huisdieren doen wel meer moeders, blijkt. Zo ook Jane, die haar zoontje nooit verteld heeft dat zij zijn geliefde huisdier heeft doodgetrapt. Per ongeluk. Je leest het hier.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Ze zeggen wel eens: je moedergevoel laat je nooit in de steek. In het geval van de 33-jarige Hinde was dat ook daadwerkelijk zo. Een nietsvermoedend bezoekje aan de winkel werd daardoor een spannend uitje.