Hoe goedbedoeld ook, soms is jongensmoeder Rania Urena de opmerkingen van anderen over haar zoons beu. Op Scary Mommy zet ze op een rij wat ze nóóit meer van iemand wil horen.
Lees verder onder de advertentie
1. Gaan jullie nog voor een meisje?
‘Oh, bestaat er een magische plek waar ik mijn eigen kind kan uitzoeken? En al bestond deze wel, dan nog is mijn antwoord ‘nee’. Je moet blij zijn met wat je hebt, want niet iedereen krijgt de kans om moeder te worden.’
2. Jongens zijn zo druk!
‘Ja, dat zijn ze. Bedankt dat je me eraan helpt herinneren. Maar jongen of meisje, zijn alle kinderen niet druk? Ik bedoel: kinderen zijn kinderen, en die hebben allemaal een drukke kant.’
3. Uiteindelijk verlaten jongens hun moeder voor hun vrouw
‘Misschien verlaten mijn jongens mij, misschien niet. Jouw dochter verlaat jou misschien ook, maar misschien niet. Niet alleen jongens verlaten het ouderlijk huis, kinderen doen dat. Ze gaan naar school, trouwen en doen hun eigen ding. Dat heet opgroeien.’
4. Jongens stinken
‘Vertel me iets nieuws. Maar sinds wanneer zijn meisjes geboren met een soort bloemetjes-gen dat ervoor zorgt dat ze nooit stinken?’
5. Vind je het niet jammer dat je hun haren nooit kunt vlechten, of er strikjes in kunt doen?
‘Ik ben al blij als ik twee matchende sokken bij elkaar kan vinden, maar buiten dat: misschien zal ik ooit wél hun haren vlechten. Je weet nooit wat mijn kinderen mooi gaan vinden.’
‘Jongens en meisjes zijn bijzonder op hun eigen manier. Ik dacht nooit ‘ik wil een meisje of jongen’, ik dacht: ‘ik wil kinderen‘. Ik werd zwanger, ik kreeg twee jongens en ik zou niets liever willen. Voetballen, skateboarden, monsters vangen: ik ben hartstikke gelukkig.’
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het worden bijzondere feestdagen voor Anne-Marie Rozing en vriendin Laura. Ze vieren voor het eerst kerst met hun zoontje Jules in hun midden. En die knusse kerstdagen gaan niet voorbij zonder leuke tradities. Wij spraken Anne-Marie over de kerstplannen met baby Jules.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
De feestperiode is nog maar net begonnen, maar de stapel cadeaus van opa en oma groeit en groeit. Superlief natuurlijk, maar niet altijd nodig. Met deze tips blijft het gezellig en voorkom je dat jouw huis straks lijkt op een speelgoedmuseum.