Stel je voor: je zit ’s avonds op de bank, eindelijk een momentje voor jezelf na een lange dag met de kids. Plotseling zie je vanuit je ooghoek iets bewegen… een muis! Niet echt de huisgenoot waar je op zat te wachten.
Lees verder onder de advertentie
Muizen en ratten
Meer dan een kwart van de Nederlanders heeft de afgelopen jaren muizen in huis gehad en zelfs vier procent kreeg bezoek van ratten. In de tuin of op het balkon is helemaal raak: 42 procent heeft daar muizen gezien en 12 procent ratten. Dat blijkt uit een onderzoek van Verian voor het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.
Lees verder onder de advertentie
Maar hoe voorkom je nou dat je huis een dierentuin wordt? Milieu Centraal roept ons allemaal op: “Voorkom een plaag, begin vandaag!” Op plaagvoorkomen.nl staan handige en milieuvriendelijke tips om muizen en ratten buiten de deur te houden. En mocht je al last hebben, dan kun je daar ook terecht voor slimme oplossingen.
Als je toch een knaagdierenprobleem hebt, is het slim om een erkend plaagdierbestrijder in te schakelen. Zij weten precies wat ze moeten doen om de overlast aan te pakken zonder onnodig dierenleed of milieuschade. Plus, ze zijn vaak veel effectiever dan zelf aanmodderen met vallen en gif. Minder chemische middelen, minder dierenleed, en minder overlast. Zo houden we iedereen – mensen én dieren – tevreden.
Lees verder onder de advertentie
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Ze zeggen wel eens: je moedergevoel laat je nooit in de steek. In het geval van de 33-jarige Hinde was dat ook daadwerkelijk zo. Een nietsvermoedend bezoekje aan de winkel werd daardoor een spannend uitje.