Een ex die je steken onder water geeft over een jongere look of flink ongepaste opmerkingen maakt in het bijzijn van je nieuwe scharrel. Het is nog niet zo makkelijk: die tijd na de scheiding.
Lees verder onder de advertentie
Jolanda (36), moeder van Rico (11) en Joram (11):
“‘Zuigt ze bij jou ook zo lekker?’ als ik net bezig was de stofzuiger op te bergen. Of iets als: ‘Mocht je knoop loszitten, Jolanda kan goed naaien, maar dat weet jij vast al.’
In het begin van mijn relatie met Ewoud kon mijn ex het niet laten steeds dubbelzinnige opmerkingen te maken als hij ons samen zag. Rick was duidelijk gekweld en maakte dat kenbaar door elke keer als hij de kinderen kwam halen mij te herinneren aan ons oude seksleven.Pas toen ik hem voorzichtig liet weten dat ik zijn zogenaamde humoristische opmerkingen een stuk minder grappig vond, stopte het.
Alhoewel, soms vervalt Rick toch in zijn oude gewoonte: ‘Goh Jolanda, vroeger werd je natter van mij dan van zo’n regenbuitje’, riep hij laatst toen ik van buiten kwam. Dan doe ik het maar net of ik het niet hoor.”
Lidewij (39) moeder van Bente (7), Liv (6) en Tyler (4):
“De gelofte ‘tot de dood ons scheidt’ is gebleven, ook na onze scheiding vorig jaar. Mijn ex en ik zijn weliswaar geen partners meer, wel blijven we tot aan ons overlijden ouders van Bente, Liv en Tyler. En hopelijk vervullen we later samen de rol van opa en oma.
“Voor en bij de kinderen doen we ogenschijnlijk superaardig”
Lees verder onder de advertentie
Hoe erg we elkaar nu ook uitkotsen – mijn ex-man vindt mij een bitch die hem kaalplukt, ik hem een egoïst die niets overheeft voor zijn kinderen en al zijn geld uitgeeft aan zijn 22-jarige huppelkutje – we zullen toch met elkaar moeten omgaan. Voor en bij de kinderen doen we ogenschijnlijk superaardig.
Maar o wat geeft hij een steken onder water over mijn toegenomen kilo’s (‘Je doet het goed op frituur, zie ik’) en zijn mijn opmerkingen over zijn jongere look (‘Heb je morgen soms een proefwerk Frans?’) vals. Ach, later lachen we er om, denk ik weleens.”
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Anouk (35) is samen met met Laurens (37) en moeder van Cato (6) en Emma (4). Haar schoonouders nemen haar dochters bijna elke maand naar een theatervoorstelling of pretpark, terwijl haar eigen ouders het geld hier niet voor hebben. Moet ze ingrijpen om scheve gezichten te voorkomen?
Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Je denkt misschien dat een relatie zomaar eindigt, maar het tegendeel is waar. Onderzoekers ontdekten dat het einde meestal al jaren van tevoren zichtbaar is – in twee duidelijke fases.