De dagen worden koter en de pepernoten liggen alweer in de winkelschappen. Dat betekent dat de intocht van Sinterklaas weer in zicht komtén HetSinterklaasjournaal weer van start gaat. En de eerste aflevering is weer sneller te zien dan je denkt.
Lees verder onder de advertentie
Het Grote Boek is spoorloos of nee… toch niet. De Pieten kappen ermee… of nouja, toch niet helemaal. Het hele feest gaat gewoon niet door. En heeft Ohzosnel nou een burn-out? Het Sinterklaasjournaal is ieder jaar weer spannender dan spannend. Wat maken de Sint, Hoofdpiet & co en niet te vergeten Ohzosnel nu weer mee?! Merel Westrik zal ook dit jaar jong en oud voorzien van het laatste sinterklaasnieuws.
Lees verder onder de advertentie
Sinterklaas op Texel
We kunnen alvast verklappen dat de eerste aflevering te zien is vanaf 10 november, zo spotten we op de website van Het Sinterklaasjournaal. Spoiler: dit jaar doet Sinterklaas iets nieuws: hij komt voor het eerst niet aan op het vaste land, maar op Texel. Tijdens de landelijke intocht op 15 november krijgt Merel hulp van actrice en presentatrice Stephanie van Eer, die als kersverse verslaggever alles van dichtbij volgt. Samen met doorgewinterde verslaggever Jeroen Kramer duiken ze in alle voorbereidingen en zorgen ze ervoor dat niets aan chaos, spanning of Pietengeheimen ontsnapt.
Ook leuk om te weten: Speculasies komt weer terug op de buis. In dit programma worden de gekste en leukste theorieën over de avonturen van de Sint en zijn Pieten besproken door BN’ers en fervente kijkers. De eerste aflevering zie je op zaterdagavond 8 november.
Gemis van Dieuwertje
Voor de tweede keer neemt Merel Westrik het stokje over van Het Sinterklaasjournaal. Het gemis van Dieuwertje Blok is voelbaar, zo deelde Merel onlangs nog in De Slimste Mens. Dieuwertje was ruim twintig jaar lang het vertrouwde gezicht van het journaal, met haar warme glimlach en rustige uitstraling. Ze maakte van Het Sinterklaasjournaal een echt familieritueel in talloze huiskamers. Dieuwertje overleed in 2025 aan de gevolgen van kanker.
Lees verder onder de advertentie
Het Sinterklaasjournaal is te zien vanaf maandag 10 november om 18.00 uur op NPO Zapp. En Speculasies is wekelijk te zien op zaterdagen vanaf 8 november op NPO Zapp.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Ze komen onafgesproken opdagen in identieke outfits, raakten twee keer tegelijk zwanger en bevielen naast elkaar in het ziekenhuis. De band tussen Sara Kalkhoven (31) en Mariëlle Liefting (35) is zo symbiotisch, dat het haast ongeloofwaardig is.