Hoe goedbedoeld ook, blogger Evie vindt niet dat je een ouder ‘advies’ moet geven als je ziet dat zijn of haar kind een driftbui heeft. Op Scary Mommy vertelt ze waarom.
Lees verder onder de advertentie
Moord en brand
Het begon allemaal tijdens de gymles van haar dochter (3): die schreeuwde moord en brand omdat ze de beurt niet kreeg om de rode bal te gooien. Toen de leraar vervolgens besloot álle ballen weg te leggen, ging ze helemaal door het lint. ‘Daar stonden we dan, te midden van haar gymklasje’, schrijft Evie. ‘Wat ik ook zei, niets was goed – ze begon alleen maar harder te schreeuwen.’
Lees verder onder de advertentie
‘Waarom?’
Evie nam haar mee naar buiten in de hoop dat ze daar rustig zou worden. En hoewel het er in eerste instantie op leek dat het meisje na een paar geruststellende woorden van haar moeder was afgekoeld, kon ze dat akkefietje met die rode bal toch niet loslaten. ‘Ze ging opnieuw uit haar dak; waarom zíj nu niet de beurt had gekregen om de bal te gooien…’ Evie realiseerde zich dat ze door al haar ’tactieken’ heen was, maar wilde niet weggaan: ‘Ik wist ook dat zij niet weg wilde, dus ik wachtte en keek naar de spelende kinderen terwijl mijn dochter huilend naast me stond. Nog steeds verdrietig over die rode bal.’
De gymleraar merkte dit op en gaf Evie een tip: dat het beter zou zijn om haar kind wat ruimte te geven. Maar hoe goedbedoeld ook, dit advies schoot Evie in het verkeerde keelgat. Helemáál toen hij zich vervolgens ook nog hardop afvroeg waarom ze haar dochter niet alleen liet, ‘zodat ze haar slechte gedrag niet zou belonen.’ Evie: ‘Legde hij mij nu echt uit hoe ík mijn kind moest opvoeden? Niemand, echt níemand vertelt mij hoe mijn kind in elkaar zit. Het voelde op dat moment zo veroordelend…’
Lees verder onder de advertentie
‘Ik heb dit ook meegemaakt’
Ze vervolgt: ‘Die leraar liet me inzien dat we er als buitenstaanders niets aan kunnen doen als een kind een driftbui krijgt: we kunnen het niet stoppen. Dus de volgende keer als je een hysterisch kind ziet, denk dan twee keer na en geef de ouders een vriendelijke lach waarmee je zegt: ‘Ik heb dit ook meegemaakt’. En loop dan gewoon weg.’
Sommige stellen praten eindeloos over of en wanneer ze aan kinderen willen beginnen. Bij Danny Froger en zijn vriendin Ann Dominique Wilten ging dat nét even anders.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Boukje (33). Ze worstelt met de wekelijkse hulp van haar schoonmoeder. Ze wil hier graag mee stoppen, maar wil haar moment met de kinderen ook niet afnemen.
Je kent ze misschien nog van Een Huis Vol: de familie Nagelkerke. Inmiddels zijn ze geen vast tv-gezicht meer, maar online zijn ze nog steeds aanwezig.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Aribel (31), Ze is kortgeleden voor het eerst moeder geworden, maar ze merkt dat haar schoonmoeder erg geïnteresseerd is in haar zwangerschapskilo’s. Tot grote frustratie van Aribel.
Waar kinderen het eerst de hele dag over ‘six seven’ hadden, gaat het nu ineens over ‘41’. Als ouder vraag je je misschien af: waar hebben ze het over? Geen zorgen: wij leggen het je uit.
Charly Luske (47) kennen we als charmante zanger, musicalster en binnenkort ook als acteur in Onze Jongens 3. Maar achter de schermen speelt zich iets veel persoonlijkers af: de transitie van zijn oudste kind.