Kun je het nog zo goed met die kleine bengels voor hebben, blijken ze alsnog baas te zijn van hun eigen, soms nog wat bekrompen, gedachten.
Lees verder onder de advertentie
Silke (40) heeft een co-ouderschap met haar ex en is moeder van Rowan (10) en Bo (6):
“De beste vriendin van Rowan groeit op bij twee moeders en twee vaders. Daar hadden we het eigenlijk nooit inhoudelijk over gehad thuis, ik dacht dat het voor Rowan ook de normaalste zaak van de wereld was. Ze weet wat homoseksualiteit is en dat elke samenlevingsvorm prima is.
Ondertussen raakt ze zelf ook nieuwsgierig naar de liefde. Ze giechelt als ik vraag of ze weleens iemand leuk vindt en zwijmelt bij series over verliefdheid. ‘Leuk hoor, en praat je daar dan ook over met je beste vriendin?’ vroeg ik. ‘Hallo mam,’ reageerde ze, ‘natuurlijk niet. Die heeft lesbische moeders, dus dan valt ze toch op vrouwen?’”
Lees verder onder de advertentie
Viespeuken
Marit (39) is single moeder van Olivier (8) en Nina (6):
“Nina had net geleerd waar baby’s vandaan komen en moest het nieuws nog even verwerken. Dus hadden papa en ik dat dan vroeger ook weleens gedaan, vrijen? ‘Inderdaad schat,’ antwoordde ik, ‘anders waren je broer en jij er niet geweest.’ ‘Dan ga ik mooi bij tante Marijke en Esther wonen’, concludeerde Nina. ‘Die doen dat tenminste niet.’”
Monique (37) woont samen en is moeder van Matthew (9):
“Mijn broer en zijn man wonen in een minimalistisch designappartement. Absoluut prachtig, maar niet bepaald kindvriendelijk. Toch mag alles er. Ze zijn allebei dol op Matthew en staan hele dagen met hem in de keuken, doen verstoppertje en ravotten in de woonkamer.
“Jullie hebben duidelijk een vrouw nodig, het is hier dóódongezellig”
Tijdens ons laatste bezoek keek Matthew nog eens kritisch om zich heen, besloot zijn mening over de exclusieve inrichting niet langer onder stoelen of banken te steken en verkondigde: ‘Jullie hebben duidelijk een vrouw nodig, het is hier dóódongezellig.’”
Ontvang elke maand Kek Mama met korting en gratis verzonden op jouw deurmat! Abonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
Deborah (30) is samen met haar man en moeder van twee zoons Jake (4) en Cody (2). Ze schrijft over het moederschap, verlies en herstel na haar postnatale depressie. Je kunt haar ook volgen op Instagram.
Waarom gaan sommige kinderen moeiteloos hun eigen weg, terwijl anderen zich snel laten meeslepen door de mening van de groep? Vaak heeft dat minder te maken met karakter dan met lessen die iemand al vroeg in het leven heeft meegekregen.
Wanneer er wordt gesproken over ouders en videogames, gaat het meestal over schermtijdregels, leeftijdsgrenzen of ouders die meekijken terwijl hun kinderen spelen. Maar een grote groep gamers blijft vaak buiten beeld: ouders die zelf gamen.
Bernike (29) is getrouwd met Ruben (31) en moeder van een dochter (1). In haar columns schrijft ze scherp, geestig en met zelfspot over de realiteit van het jonge ouderschap – waarbij ze oog heeft voor het absurde in het alledaagse.
De term ‘narcist’ wordt tegenwoordig te pas en te onpas gebruikt. Op sociale media krijgt vrijwel iedereen die egoïstisch, arrogant of manipulatief overkomt al snel dat label opgeplakt.