Sara van Gorp is moeder van zoons Ko (8) en Toon (3) en hoofdredacteur van Kek Mama.
Lees verder onder de advertentie
“Als ik nu geen knuffel krijg, geef ik je een bak slaag.” Ook al kroel ik zijn haren soms zo lang dat hij er kriegel van wordt en knuffel ik hem ongans, Ko vindt het geestig daarmee te dreigen. En omdat ik het weer geestig vind dat hij bak slaag zegt, verbeter ik hem lekker niet.
Het geen-toetje-dreigement
“Heb ik senoeg segeten?” Soms presteert Toon het dat al na twee happen te vragen. “Nog vier happen”, zeg ik. “Nog drie”, zegt Toon, terwijl-ie vier vingers in de lucht steekt. Qua dreigen hou ik het simpel – ik doe alleen aan: “Als jullie niet genoeg eten, krijgen jullie geen toetje.” En als dat zes happen zijn, soit. Ik heb me ooit laten vertellen dat een kind op een krentenbol per dag kan overleven. Dat dat om een tweejarige gaat en Toon en Ko intussen drie en acht zijn, vergeet ik maar even. En vruchtenkwark is ook heel voedzaam.
Lees verder onder de advertentie
Voor de zekerheid ben ik sinds kort wel begonnen met vitaminepillen, of eigenlijk: snoepjes. De pillen die vermomd waren als schattige olifantjes maar roken (en erger: smaakten) als volwassen biergisttabletten werden al na één keer afgeserveerd en nu heb ik dus iets dat ruikt als een ontplofte aardbeienjamfabriek. Geen idee of het gezond is, maar met de dagelijkse dosis appel met kaneel erbij en de boterhammen die ze eten als bootwerkers, geloof ik het verder wel. En heb ik het geen-toetje-dreigement zelden hoeven uitvoeren. Gelukkig, zegt deze weekdier-moeder.
En slaan, dat doen we thuis natuurlijk al helemaal niet – behalve dan dat Toon en Ko elkaar soms de koppen inslaan als ik even niet oplet. Dus het is mij een raadsel hoe Ko aan dat bak slaag komt.
In Kek Mama 03-2018 lees je het verhaal van Janna die het serieus aanpakt qua dreigen en in een wanhopige bui weleens heeft uitgeroepen dat ze haar dochter in de vriezer zou stoppen.Het nummer koop je hier.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
De feestperiode is nog maar net begonnen, maar de stapel cadeaus van opa en oma groeit en groeit. Superlief natuurlijk, maar niet altijd nodig. Met deze tips blijft het gezellig en voorkom je dat jouw huis straks lijkt op een speelgoedmuseum.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.