In Nederland lijden ongeveer 123.000 vrouwen aan migraine en jaarlijks komen daar zo’n 28.000 vrouwen bij. Een veelvoorkomende ziekte dus, die na een bevalling mogelijk in ernst toeneemt. Onderzoekers hebben namelijk aangetoond dat een slechte nachtrust de kans op een migraineaanval vergroot.
Lees verder onder de advertentie
In totaal wordt geschat dat tussen de 5 en 10 procent van de Nederlanders lijdt aan migraine, met gemiddeld twee migraineaanvallen per maand. De symptomen van een migraineaanval zijn:
Ernstige bonzende hoofdpijn aan een zijde van het hoofd.
Geen licht en geluid kunnen verdragen.
Bijverschijnselen als misselijkheid of het zien van vlekken.
Hoe lang een aanval duurt verschilt heel erg. Het kan vier uur zijn, maar ook drie dagen.
Migraine en slaaptekort
Heb jij soms last van migraine en heb je net een kind gekregen? Dan is het goed om te weten dat de kans op migraineaanvallen groter is wanneer je slecht slaapt. Slechte nachten zijn voor veel ouders met jonge kinderen namelijk meer regel dan uitzondering.
Lees verder onder de advertentie
In een nieuw onderzoek hebben onderzoekers bekeken of er een verband bestaat tussen migraineaanvallen, slaapkwaliteit en energieniveaus. De deelnemers aan het onderzoek registreerden dagelijks informatie in een digitaal dagboek over hun energieniveau, slaap en waargenomen slaapkwaliteit.
22 procent meer kans
Een van de belangrijkste onderzoeksresultaten toonde aan dat deelnemers die de avond ervoor een verminderde slaapkwaliteit ervoeren, 22 procent meer kans hadden op een migraineaanval de volgende ochtend. De onderzoekers ontdekten ook dat lagere energieniveaus de dag ervoor de kans op een ochtendaanval de volgende dag met 16 procent vergrootten.
Lees verder onder de advertentie
Heb je dus weleens last van migraineaanvallen, dan is het verstandig om af en toe wat extra slaap te pakken. Extra vroeg naar bed of een middagdutje zijn geen overbodige luxe, maar dragen écht bij aan je gezondheid.
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Verloskundige Loïs Witmond was onlangs te zien in de serie De verloskundigen. Daarin kregen kijkers een inkijkje in haar werk, dat ze nét even anders aanpakt. Geen afstandelijke spreekkamer en een strikte scheiding tussen werk en privé, maar persoonlijke begeleiding waarbij ze negen maanden lang naast een zwangere vrouw staat: “Ze noemen me weleens hun […]
Ilse maakt zich zorgen om het milieu en de toekomst van haar kinderen en probeert op haar eigen manier bij te dragen om milieuvervuiling tegen te gaan. Zo eten zij en haar gezin uitsluitend veganistisch, gaan ze niet op vliegvakanties en koopt ze het liefst tweedehands. En daar vindt haar omgeving nogal wat van.
Even snel de vriezer opentrekken voor iets lekkers bij het avondeten? Dan is het misschien verstandig om eerst te kijken wat er precies in je vriesvak ligt.
Een avond die Melissa De Lange waarschijnlijk liever snel vergeet. De moeder van acht kinderen belandde onlangs met twee van haar zoons op de spoedeisende hulp.
Sommige momenten maken je in één klap een stuk ouder, maar dan wel op de allerleukste manier. Jörgen Raymann krijgt er binnenkort in elk geval een nieuwe titel bij: opa.