Jannine Berkelaar is hoofdredacteur van Kek Mama. Samen met haar man Erik heeft ze dochter Elin (11) en zoon Mats (8).
Lees verder onder de advertentie
Slaap is het meestbesproken onderwerp onder jonge moeders en dus ook op de redactie van Kek Mama. Dagelijks hebben we het wel over nachtelijke avonturen in en om de slaapkamer, en dan niet die van het pikante soort.
Kibbelen
Ik herken met name het gekibbel met je partner in het holst van de nacht over wie eruit moet. “Ik ben er al drie keer uit geweest.” “Ja, maar ik al vier keer.” Om in de ochtend over te gaan in een wedstrijdje zielig doen over wie het meest vermoeid is.
Daarin zijn we blijkbaar niet de enigen, zo blijkt uit de Kek Mama slaapenquête (waarvan jede uitslag leest in Kek Mama 10-2023, nu in de winkel). 37 procent van de stellen overlegt niet wie er die nacht ‘aan de beurt is’, wat uiteindelijk leidt tot irritatie.
Hoewel ik nog steeds veel herkenning en compassie voel voor alle moeders met slaaptekort, heb ikzelf inmiddels een heel andere emotie rondom slaap. Namelijk slaapschaamte. De gebroken nachten in een jaar tijd zijn op één hand te tellen. Tenminste, de nachten die veroorzaakt worden door mijn kinderen.
“Dat is niet leuk om te vertellen, dus hou ik wijselijk mijn mond”
Lees verder onder de advertentie
En dat is natuurlijk niet zo leuk om te vertellen tegen mijn collega’s en vriendinnen die in een continue zombiestand door het leven gaan. Dus zodra er een nieuw relaas voorbijkomt over heftig slaapgebrek, hoor ik dat aan, geef ik advies en hou ik vervolgens wijselijk mijn mond. Of ik spreek de toepasselijke woorden: alles is een fase. Behalve de slaaprijke periode waarin ik mijzelf nu bevind, hoop ik.
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Blijkbaar zijn Luke’s koffie, de eindeloze moeder-dochtergesprekken en Stars Hollow niet het enige wat we aan Gilmore Girls hebben overgehouden. Deze babynaam is namelijk steeds populairder geworden.
Als je kind midden in de nacht steeds benauwder wordt, wil je als ouder maar één ding: dat-ie zo snel mogelijk wordt geholpen. Kaj Gorgels belandde eind augustus met zijn tweejarige zoon Xavier op de eerste hulp op Ibiza, maar hield daar bepaald geen lekker gevoel aan over. Sterker nog: de ervaring laat hem twijfelen […]
Bij de Rijkerswoerdse Plassen bij Arnhem is dinsdagmiddag een lichaam gevonden. Vermoedelijk gaat het om zanger Ben Saunders die sinds dinsdagochtend onbereikbaar was voor familie en vrienden.
Prinsjesdag is natuurlijk vooral de dag van de troonrede en de miljoenennota, maar menig modefan kijkt ook reikhalzend uit naar de outfits van de royals.
Kinderen die tijdens hun jeugd voortdurend probeerden ruzies te voorkomen of de sfeer in huis goed te houden, nemen die rol soms mee naar hun volwassen leven. Zelfs als ze zich daar helemaal niet bewust van zijn.
Iris dacht het dit keer eens goed voor elkaar te hebben. De traktaties voor de verjaardag van haar oudste dochter stonden de avond van tevoren al helemaal klaar. Ging het last-minute tóch nog mis.