Als het kon, gingen ze morgen weer. Yvette, Tim en Evy (6) gingen op vakantie in Florida.
Lees verder onder de advertentie
Zien
Vogels, alligators en nog veel meer
Voor mooie natuur en dieren ben je aan de westkust op het juiste adres. Op Sanibel deden wij de wildlife drive (die je ook kunt wandelen) bij het J.N. Ding Darling National Wildlife Refuge. Onze Amerikaanse vrienden wandelen graag tussen de vogels en alligators in de Bird Rookery Swamp in Naples.
Lees verder onder de advertentie
Vrolijke dolfijnen
Met een beetje geluk zie je vanaf elk willekeurig strand aan de westkust dolfijnen in de zee. En anders zoek je ze op. Op Captiva Island kun je verschillende boottochten boeken met dolfijngarantie.
De mooiste vergezichten
Onderweg is het overal genieten; van brievenbussen in de vorm van zeepaardjes en zeemeerminnen tot indrukwekkende zonsondergangen. Fort Myers Beach en Naples Beach hebben allebei een Instagramwaardige pier en zonsondergang.
Sanibel Island is uitgeroepen tot de allerbeste Noord-Amerikaanse plek om mooie schelpen te vinden. Terecht, je struikelt erover. In het plaatselijke schelpenmuseum (Bailey-Matthews National Shell Museum) ligt de grootste collectie ter wereld uitgestald. Een bezoek is inclusief een boeiende schelpenles van een marien bioloog.
Van oost naar west reizen
Je kunt Orlando ook combineren met een roadtrip van Daytona (racecircuit!) via Miami en Everglades (alligators!) naar Key West.
In Florida zijn ze in restaurants erg kindvriendelijk. De kinderen krijgen krijtjes plus kleurboekje, een placemat met spelletjes, drankjes in leuke bekers. Vaak is er een uitgebreid kindermenu. Een kinderportie bestellen van een volwassen gerecht is geen probleem. En vind je dat het wel wat gezonder mag, dan zijn bordjes groente zo bijbesteld.
Lees verder onder de advertentie
Je visje op een frisbee
Bij de Lazy Flamingo op Sanibel Island kan de vis niet verser. Kinderen krijgen hun eten geserveerd op een frisbee die mee naar huis mag.
Nog meer verse vis
Sfeervol lunchen of dineren kan uitstekend bij Doc Ford’s Rum Bar & Grille (op Sanibel, Captiva en in Fort Myers). Verse vis met een Caribische touch. Voor de vistaco’s kom ik terug.
Foodtruck-feestje in de brouwerij
Mijn man houdt van speciale biertjes en die kun je aan de westkust heel goed scoren. Alleen al in Cape Coral zitten meerdere biercafés, restaurants hebben speciaalbier op tap. De Fort Myers Brewing Company is een aanrader, zeker in combinatie met de foodtrucks op donderdagavond.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]