Ga je met z’n tweeën weg, dan moet een accommodatie vooral knus en romantisch zijn. Op vakantie met kinderen is andere koek. Hier moet je op letten bij het huren van een kindvriendelijk vakantiehuis.
Lees verder onder de advertentie
Zoek je online naar een leuk vakantiehuis, dan kom je de term ‘kindvriendelijk’ regelmatig tegen. Maar waar moet zo’n kindvriendelijk huis eigenlijk aan voldoen? Houd deze punten even in je achterhoofd als je een accommodatie boekt.
Lees verder onder de advertentie
Vakantiehuis
Of het gehuurde vakantiehuis nu in Nederland of in het buitenland staat: er zijn een aantal dingen van belang. Let allereerst op de hoeveelheid slaapkamers in het vakantiehuis. Een aparte slaapkamer voor de kinderen is handig, omdat zij dan ruimte hebben om zich terug te trekken en jij (hopelijk) iets beter slaapt. Is er een kinderbedje aanwezig? Anders moet je deze zelf meenemen. Ook een kinderstoel, een box en eventueel kinderbestek zijn onmisbaar. Bij een accommodatie met meerdere verdiepingen let je ook op een traphekje. Als je zoveel mogelijk troep thuis wilt laten, is het fijn als er ook speelgoed en spelletjes aanwezig zijn. Je kunt ook selecteren op huisjes met wasmachine, als je écht niet zonder kunt.
Lees verder onder de advertentie
Omgeving
Huur je een kindvriendelijk vakantiehuis in de middle of nowhere? Dan moet je zelf aan de slag om iedereen te vermaken. Als je naar een vakantiepark gaat, zijn er vaak meer kinderen om mee te spelen. Let wel: de kans is groot dat je kroost dan nergens meer te bekennen is. Een speelveld met schommel of zandbak is fijn om wat energie kwijt te raken en een goede plek om vriendjes te maken.
Een zwembad staat vaak met stip op één als het gaat om vakantiehuizen. Op een vakantiepark deel je deze met andere gezinnen, maar met een groter budget kun je ook kiezen voor een huis met privézwembad. Check wel of het veilig is voor kinderen. Zit er bijvoorbeeld een hek of poort om het zwembad? In het hoogseizoen is op de meeste vakantieparken ook een animatieteam te vinden, wel zo gezellig voor de kinderen. Let ook op andere faciliteiten, zoals een winkeltje, restaurant, een bar en eventueel een oppasservice (thank us later).
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Anouk (35) is samen met met Laurens (37) en moeder van Cato (6) en Emma (4). Haar schoonouders nemen haar dochters bijna elke maand naar een theatervoorstelling of pretpark, terwijl haar eigen ouders het geld hier niet voor hebben. Moet ze ingrijpen om scheve gezichten te voorkomen?
Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.