Op zoek naar een fijn vakantieland in de zomer? Maak met je gezin eens een toffe rondreis in Tsjechië en ontdek verkoelende meren, indrukwekkende natuur en waanzinnige kastelen. Deze tips wil je niet missen.
Lees verder onder de advertentie
Ontdek Praag
De hoofdstad van Tsjechië is ook met kinderen ontzettend leuk. Neem de kabelbaan naar Petrin-heuvel en bezoek het hilarische spiegellabyrint, bewonder dieren bij Prague ZOO, de vierde beste dierentuin ter wereld en maak daarna een boottochtje over de Moldau rivier.
Naar de dino’s in Liberec
Liberec ligt in het noorden van Tsjechië en is zeer geliefd bij families. Er is namelijk van alles te doen. Zo is er een science museum waar je allerlei proefjes kunt doen, een heus DinoPark, kun je spetteren in het aquapark en vind je er de oudste dierentuin van Tsjechië.
De rotsen van Prachov
Erg indrukwekkend zijn de rotsen van Prachov in het natuurgebied Boheems Paradijs. Deze gigantische rotsen zijn wel 40 meter hoog, Er is een schitterende kindvriendelijke wandeling van 3,5 km door het gebied, waarbij je op prachtige uitzichtpunten komt.
Geniet van waterpret op de Moldau. Je kunt hier geweldige kanotochten maken van een paar uur tot een aantal dagen. Je overnacht bij een camping langs het water. Een mooie familietocht is van Vyssi Brod naar Rozmberk in Zuid-Bohemen.
Waterpret in Lipnomeer
Ondanks dat Tsjechië geen zee heeft, zijn er wel tal van rivieren en meren waar je kunt zwemmen. Het Lipnomeer is een recreatiegebied waar je naast zwemmen ook bootjes kunt huren en kunt spelen op de waterattracties. Bovendien kun je vanuit Lipno een leuk uitstapje maken naar het stadje Cesky Krumlov.
Tsjechië is het land van kastelen. Er zijn er ruim tweeduizend. Een bezoek aan een kasteel kan dan ook niet ontbreken tijdens je vakantie. Wat dacht je van de middeleeuwse burcht Karlstejn gelegen vlakbij Praag of het sprookjeskasteel Sychrov met schitterede sprookjesachtige kamers.Bij veel Tsjechische kastelen is het tevens mogelijk om te overnachten.
Een heerlijke plek om te overnachten heb je zo gevonden. Van hotel, pension tot vakantiehuis in volksarchitectuur. Sommige boerderijen zijn omgebouwd tot prachtige vakantiewoningen. Er zijn ook veel campings waar kinderen zich volop vermaken in het water of bij de speeltuin, zoals langs het Lipnomeer of in het Reuzengebergte. Zo kan jij mooi genieten van de prachtige omgeving.
Lees verder onder de advertentie
Benieuwd wat je nog meer kunt doen in Tsjechië?
Vraag een gratis informatiepakket aan via amsterdam@czechtourism.com of kijk op www.visitczechrepublic.com/nl-nl.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We vlogen het afgelopen jaar van de ene zwangerschapsaankondiging naar de andere. Hoog tijd om al het babynieuws op een rijtje te zetten: deze bekende Nederlanders verwachten een baby in 2026.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.